Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SİSTEM ALÜMİNYUM YENİ ÜRÜNLERİNİ YAPI FUARI’NDA SEKTÖRLE BULUŞTURDU

Sistem Alüminyum, 18-22 Haziran tarihleri arasında Tüyap’ta 600’ün üzerinde şirket katılımı ile gerçekleşen, Yapı Fuarı–Turkeybuild İstanbul 2019’a katılarak, ulusal ve uluslararası sahalarda ilgi gören özel ürünlerini sektörün önde gelen temsilcilerinin beğenisine sundu.

Alüminyum profiller ve sandviç kompozit panel ürünleri ile sektörünün önde gelen üreticilerinden olan Sistem Alüminyum, geniş ürün yelpazesi ile bu yıl da Uluslararası Yapı Fuarı 2019’a katıldı.

Sektöründe nitelikli ürünleri ve yenilikçi çözümleri ile dikkatleri üzerine çeken Sistem Alüminyum, yeni “Eco-Slide, sürme kapı-pencere serisi” Teona S80, Alutech Giyotin Pencere Sistemi, seramik, cotta ve kompozitlerden oluşan Soğuk Cephe Kaplama Sistemleri, W-75 serisi yalıtımlı kapı-pencere ve vasistas ile D1 acil çıkış kapısı sistemleri ile AlutechBond A2-B1-B2 kompozit panel cephe kaplama gibi pek çok inovatif ürün ve yapı sistemini inşaat sektörüyle buluşturdu.

Ekstrüzyon alüminyum profiller ve alüminyum kompozit panel ürünlerde sektörün öncü üreticisi konumunda olan Sistem Alüminyum, fuara firma yöneticileri, Ür-Ge uzmanları ve satış ekibi ile katıldı. Ulusal ve uluslararası çapta önde gelen markaların yer aldığı fuarda Sistem Alüminyumun yeni Teona S80 Eco-Slide Sürme Kapı-Pencere Sistemleri, Soğuk Cephe Kaplama Sistemleri ile Giyotin Pencere Sistemleri ilgiyle karşılandı.

52’DEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ

Sistem Alüminyum Satış Müdürü Erdoğan Yılmaz, “Sistem olarak 25 yılı aşkın süredir ekstrüzyon alüminyum profiller ve yapı malzemeleri sektörünün nabzını tutuyor; dünyanın her bölgesinde 52’den fazla ülkeye alüminyum ekstrüzyon profil ve kompozit panel ihraç ederek, uluslararası üretici kimliğimizi her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Yürüttüğümüz yoğun çalışmalar neticesinde 2018 yılı satışlarımızla İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları, Alüminyum Çubuk ve Profiller dalında ihracat birinciliği ödülüne sahip olduk. Yine İSO İlk 500 Şirket 2018 37 sıra yükselerek 304. konuma ulaştık” dedi.

Yılmaz, sağlanan bu başarıları pekiştirmek adına AR-GE ve makine parkı yatırımlarına aralıksız olarak devam ettiklerini belirterek halen üretim yapan 7 adet ekstrüzyon pres ve iki adet kompozit panel hattının yanı sıra dökümhane, kalıphane, boya ve eloksal tesislerinin modernizasyonu ve kapasite artırımı çalışmalarının sürdüğünü vurguladı.

Erdoğan Yılmaz, önümüzdeki dönemlerde iç piyasada, ekonomik belirsizliklerin giderilmesiyle birlikte, inşaat sektöründe rahatlama ve talep artışları beklediklerini ifade ederek, “Bu süre zarfında ihracat pazarlarında endüstriyel profiller ve mimari cephe sistemleri alanlarında Avrupa ve ABD’de yeni pazarlara açılarak uluslararası ticarette payımızı daha da artıracağız” dedi.

MÜŞTERİ DAVRANIŞ VE BEKLENTİLERİNE GÖRE HAREKET EDİYORUZ

Sistem Alüminyum Satış Müdürü Erdoğan Yılmaz teknolojinin hızlı gelişimi karşısında müşteri davranışlarının ve beklentilerinin de değiştiğini ve Sistem Alüminyum olarak bu dönüşümün bir parçası olmak üzere yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Erdoğan Yılmaz, artık her sektörün giderek sertifikalı yüksek standartlar edindiğini ve sürdürülebilir başarı elde etmek isteyen her şirket gibi Sistem’in de bu alanda faaliyetler yürüttüğünü ifade etti. 

Halen 750 personel ile faaliyet gösteren Sistem Alüminyum’un yurtiçi ve yurtdışı satış-pazarlama, AR-GE, Mükemmellik Merkezi Müdürlüğü ile kalite bölümlerinde yeni yönetici ve uzman istihdamını son bir yılda artırdığını belirten Erdoğan Yılmaz, tüm bu çalışmalarla müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarırken; global arenada müşterilerinin 7/24 çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.