Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sistem, Yeni Ürünleriyle Aluminium 2018 Düsseldorf Fuarı’ndaydı

Sistem Alüminyum

Sistem Alüminyum, 9-11 Ekim tarihleri arasında Düsseldorf-Almanya’da 12.si gerçekleşen “Aluminium 2018 Dünya Ticaret Fuarı ve Konferansı” etkinliğinde geliştirdikleri yeni ürün serilerini tanıttı.

Sistem, dünya çapında alüminyum sektörünün temsilcilerinin en önemli buluşma noktası olan Aluminium 2018 Fuarı’nda geniş ve dikkat çekici bir stand ile yer aldı. Firmanın tanıttığı ürünleri arasında, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği A2 sınıfı alüminyum kompozit panelleri ön planda oldu.

Yeni projeleri için değişik doku ve desen arayanlara hitab eden Corten Steel, texture boyalı dokulu ve farklı ahşap dokulu AlutechBond kompozit panelleri sergilendi. Euramax ve Assan tarafından tedariği sağlanan prizmatik, 3 boyutlu özel tasarım renklere sahip levhalar kullanarak imal edilen yeni AlutechBond alüminyum kompozit panel serileri de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Doğal görünümü ve dokunuşta yarattığı doğal hissiyat sayesinde mimarlar ve son kullanıcılar tarafından yoğun talep gören; ahşap görünümlü ve dokulu Cotta sistemleri de fuarda Sistem’in sergilediği mimari cephe alternatifleri arasında oldu.

Alutech System Series markalı Alüminyum Ekstrüzyon Profiller segmentinde ise: Paralel açılır kanata sahip cepheler, kaldır sür sürme sistemleri, kayar katlanır doğrama sistemleri ve Avrupa pazarı için geliştirilmiş, yüksek yalıtımlı Pencere Kapı Sistemleri de bu fuarda öne çıkarılan Sistem ürünleri oldu. Sistem Alüminyum’un, güncel mimari trendler doğrultusunda geliştirdiği; gün ışığının uzun süre kullanımını sağlayan, kapalı alanları açık alana dönüştürebilen ve ısıtma ve soğutma giderlerini azaltan kapı, pencere ve cephe sistemlerinin yanı sıra, yüksek enerji tasarruflu ısıcam balkon sistemleri de sergilendi. Mekanlarda şık ve kullanışlı iç mimari uygulamalar yapmayı sağlayan ‘ofis bölme sistemleri’ de Sistem Alüminyum ziyaretçilerinin ilgisine sunuldu.

Fuar vesilesiyle sağladıkları yeni müşteri bağlantılarından ve ziyaretçilerin yoğun ilgisinden memnun kaldıklarını ifade eden Sistem Alüminyum yetkilileri; 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan Sistem Alüminyum’un önümüzdeki zamanlarda bu ve benzeri kapsamlı fuarlara katılımcı olmaya ve geliştirdikleri yeni ürün serilerini dünya pazarlarına sunmaya devam edeceklerini belirttiler.