Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SYSTEMAIR HSK YENİ TEKNOLOJİLERİ VE ÇEVRECİ YAKLAŞIMLARI İLE ISK-SODEX’TEYDİ

Systemair HSK, Avrupa’nın en büyük iklimlendirme sistemleri fuarlarından biri olan ISK-SODEX’teki standında bu yıl da ürün ve çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

2-5 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX İstanbul 2019 Fuarı’nda yeni dijital çözümlerini ve sürdürülebilirlik anlayışını ziyaretçileriyle paylaşan Systemair HSK, yüksek sıcaklık şartlarında çalışmaya uyumlu tasarlanan yeni ekoloji ünitesi VOClean HT ve düşük enerji tüketimiyle konforu bir araya getiren FLCompact entegre ısı pompalı klima santralini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Systemair ürün ailesinin yeni üyesi FLCompact, R410A soğutucu akışkan ile çalışarak, firmanın sürdürülebilirlik hedeflerine de uyum sağlıyor. Systemair HSK’nın ISK-Sodex kapsamında sergilediği bir diğer çözüm ise, dijital yeniliklerinden biri olan ve firmanın Retrofit çalışmalarını anlatan uygulamaydı. Eski bir klima santralinin komponentlerini yenileyerek, işletme maliyetinin eşzamanlı olarak nasıl düştüğünü ve yatırım geri dönüş süresinin gözlemlenebildiği uygulama Retrofit, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Systemair HSK fabrikasında üretilen klima santralinin içine yerleştirilen fotoğraf ekipmanlarıyla oluşturulan ve dört gün süren fuar boyunca yoğun ilgiyle karşılanan fotoğraf kabininden, ortaya çok eğlenceli kareler çıktı. Firma standının bir diğer ilgi noktası olan bilgi yarışmasında ise rekabet oldukça fazlaydı. Farklı kategorilerden oluşan yarışmada ziyaretçiler; teknik bilgi, sürdürülebilirlik, yeni teknolojiler, Systemair ve İsveç gibi konulardaki bilgilerini yarıştırdılar. Dört günlük fuarın sonunda her günün ilk üç yarışmacısına sürpriz ödüller verildi.

YENİ ENTEGRE ISI POMPALI KLİMA SANTRALİ FLCOMPACT©

Systemair HSK’nın kolay seçim, kurulum ve basit bakım ihtiyacından yola çıkarak tasarladığı yeni ürünü FLCompact, geleneksel merkezi veya split çözümlerin yerini alarak, ilk yatırım ve işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltan yenilikçi bir ürün olarak ortaya çıktı. Hem ısıtma hem de soğutma için entegre bir ısı pompası devresi ve etkili ısı geri kazanımı için sorption tip bir ısı geri kazanım tamburu içeren kompakt bir klima santrali olan FLCompact, herhangi bir dış üniteye gereksinim duymadan çalışır.

FLCOMPACT’IN AVANTAJLARI:

  • Isıtma ve soğutma işlemleri için entegre ısı pompası sistemi,
  • Duyulur ve gizli ısı transferi yapan sorption tamburlu ısı geri kazanım,
  • Minimum enerji tüketimi ve hassas sıcaklık kontrolü için dijital scroll kompresör ile kademesiz kontrol,
  • Isıtma ve soğutma kapasitesi aralığının farklı iklimlere uygunluğu ve +15°C’lik bir besleme havası sıcaklığına kadar soğutma sağlayabilme imkânı,
  • Yüksek verimli EC Fanlar,
  • Besleme tarafında F7, dönüş tarafında G4 sınıfı filtreler,
  • Entegre otomasyon sistemi,
  • 50 mm paneller sayesinde düşük ses seviyesi,
  • 9,6’ya varan EER değeri,
  • Kompakt tasarım ve kolay bakım.

KOCAELİ İL SANAYİ TOPLANTISI, SYSTEMAIR HSK FABRİKASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Systemair HSK’nın Kocaeli’ndeki fabrikasında gerçekleştirilen toplantıda Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TÜBİTAK, Türk Standartları Enstitüsü, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Kocaeli Sanayi Odası’ndan gelen misafirleri ağırlandı. Toplantının ana konuları arasında; devlet teşvikli AR-GE merkezi ve projeler, akademi-sektör ilişkilerinin önemi, güncel seminer ve sempozyumlar, inovasyon kültürü geliştirme çalışmaları gibi sektörü ve Türk sanayisini olduğu kadar Systemair HSK’yı da yakından ilgilendiren konular yer aldı. Karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı oldukça verimli geçen toplantı sonrası, misafirlere Systemair HSK’nın üretim hattı ve Expo Center tanıtıldı.

DİLOVASI FABRİKASI BİRİNCİ YILINI DOLDURDU

Systemair HSK, Eylül 2018’de büyük açılış töreniyle kurdelesi kesilen Dilovası fabrikasının ilk yıldönümünü geçtiğimiz ay geride bıraktı. Türkiye’nin, LEED Gold Sertifikası’na sahip ilk klima santrali fabrikası olan tesis ile birlikte Systemair HSK bir yılda; 489 projenin tasarımından teslim aşamasına kadar yanında olurken, Endüstri 4.0’a uyumlu üretim teknolojilerinin efektif olarak kullanıldığı hattında 12.535 adet hücre üretti. Expo Center ve Vural Eroğlu Teras’ta 442 ziyaretçi ağırlayan firma, modern HVAC sistemleri sayesinde bir yılda, karbon ayak izini 280 ton azalttı. 100’den fazla yeni çalışma arkadaşı kazanan, çalışma arkadaşlarına ve iş ortaklarına, 462 saat eğitim veren Systemair HSK, hem Türkiye hem de sürdürülebilir bir dünya için değer yaratmaya hız kesmeden devam ediyor.

PAKİSTAN INTERLOOP’UN TERCİHİ SYSTEMAIR

Adidas, H&M gibi global markalara çorap üreten ve dünyanın en büyük çorap üreticisi unvanına sahip Interloop’un, LEED Platinum sertifikalı, bulunduğu coğrafyada teknolojik olarak en gelişmiş ve sürdürülebilir özelliklere sahip olacak yeni fabrikasında, Systemair HSK’nın Dilovası fabrikasında üretilen otomasyonlu Systemair klima santralleri tercih edildi. 2019’un üçüncü çeyreğinde faaliyete girecek olan tesis, ayda bir milyon giysiyi aşan üretim kapasitesiyle çalışacak.