Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tırsan, Ankara Lojistik Zirvesi’nde Sektörle Bir Araya Geldi

Tırsan

Tırsan, lojistik sektörü firmalarını 11-13 Ekim tarihlerinde bir araya getiren Ankara Lojistik Zirvesi’ne katıldı. Firma, Türkiye ve çevre ülkelerden lojistik sektöründe hizmet veren çok sayıda şirkete ev sahipliği yapan etkinlikte 3 aracını ziyaretçilerine sundu.

Tırsan, Ankara Lojistik Üssü’nde gerçekleşen zirveye katılan ziyaretçilerine, farklı ihtiyaçlar için geliştirilen 3 güçlü aracının sunduğu verimlilik ve sağladığı avantajları aktardı. Ayrıca ziyaretçiler, “Yılın Lojistik Dostu Kurumu” ödüllü Tırsan hakkında bilgi aldılar. Üç gün süren zirvede; hava, kara, demir ve deniz yolu taşımacılığı sektöründe faaliyette bulunan lojistik firmaları bir araya getirilirken, sektördeki yeni yatırım ve gelişmelerle birlikte yeni servis ve hizmetler tanıtıldı.

10 Yıl Pas Yürümezlik Garantisi

Tırsan Perdeli Multi Ride araçları, şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde 10 yıl pas yürümezlik garantisi veriyor. Perdeli Multi Ride treylerlerin sahip olduğu K-Fix sistemi, yüklerin en güvenli şekilde taşınmasını sağlıyor. Araç, televre üzerinde bulunan her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 adet yük bağlama noktası sayesinde, 500’den fazla yükleme kombinasyonu sunuyor.

Ayrıca Tırsan Perdeli Multi Ride’ın üst yapısı ve perdeleri Code XL standartlarına ve ADR’ye yüzde 100 uyumluluk gösteriyor. Çatı kaldırma sistemi sayesinde; 2.850, 2.900, 2.950, 3.000 ve 3.050 mm’ye kadar beş seviye sürüş yüksekliklerinde kullanılabiliyor. 7,200 kg forklift aks yüküne dayanıklı taban özelliği ile öne çıkıyor.

Bunun yanı sıra Multi Ride araçları, 980-1.100 mm arasındaki 5. Teker yüksekliğine sahip farklı çekicilerde de kullanılabiliyor. Bu sayede firma sahiplerine operasyonel esneklik ve buna bağlı olarak tasarruf sağlıyor.

Daha Fazla Yük, Daha Az Yakıt Tüketimi

Kässbohrer Açık Kasa, Türkiye koşullarına göre özel tasarlanmış hafif şasisi ve 5.950 kg’dan başlayan boş ağırlık seçenekleri sayesinde daha fazla yük taşıyıp daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Hem üst yapı hem de şasisinde kullanılan kataforez (KTL) kaplama teknolojisi ile sunduğu 10 yıllık paslanmazlık garantisi sayesinde bakım maliyetlerini azaltırken ikinci el değerini artırıyor. 1500 mm KTL kaplama ön panel, 765 mm + 200 mm sac kapak opsiyonu ile donatılan Kässbohrer Açıkkasa, kullanıcılarına operasyonel faaliyetlerinde esneklik imkânı sağlıyor. Her tip yük taşımacılığında güvenli ve uzun kullanım ömrüyle daha fazla kazanç imkânı sunuyor.

Hem Alttan Hem Üstten Dolum Yapabilme Özelliği

Yüksek kalitede alüminyum malzemeden Üretilen Kässbohrer Akaryakıt Tankeri K.STB 39 aracı, 39 m3 hacmi ve 5.200 kg boş ağırlığı ile daha fazla yük taşıyarak daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Aracın dolum ve boşaltım güvenliğinde sunulan özel donanımlar; her türlü kaza, hırsızlık, yangın gibi risklerin önlenmesi için özel bir tasarıma sahip. Hem alttan hem de üstten dolum yapabilme özelliği ile sunulan K.STB 39 Akaryakıt Tankeri operasyonel kolaylık sağlayarak kullanıcının ihtiyaçlarına cevap veriyor.