Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Marina Towers’da Yaşam Başlıyor

Sinpaş

Sinpaş’ın Çankaya Oran’da yaşama geçirdiği başkentin ilk marinasının yer aldığı Marina Towers etabında yaşam başlıyor. Eymir gölünün hemen yanında hayata geçirilecek olan projede, sakinlerine doğa ile iç içe birçok aktivite ve farklı konut fırsatları sunuyor.

1974’ten bugüne birçok proje gerçekleştiren Sinpaş, bir projesini daha hayata geçiriyor. Türkiye’nin karma yaşam projelerinden Marina Ankara, Eymir Gölü’ne bakan kulelerinde hayata geçiriliyor. Sinpaş, Marina Ankara ile Başkentlilere marina yaşamını ve sosyal donatıları sunarken, “kazanırken kazandırma” hedefiyle, şehrin merkezinde güzel bir yaşama sahip olma fırsatı oluşturuyor. Marina Ankara deniz şehirlerinin havasını projeye taşıyor. Sinpaş’ın projeler zincirine Marina Towers bir yenisi olarak ekleniyor.

Mahmut Sefa ÇELİK: İşlerimiz 30 Yıl Sonra Bile Değerlidir

Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Marina Towers da gerçekleştirilecek projeden mutluluk duyduklarını belirterek, “Ankara’nın ilk ve tek marinasının yer aldığı projemiz, sunduğu yaşamıyla başkentin yeni simgelerinden ve buluşma noktalarından biri olacak. Çelik, müşterilerinin gözünde güven algısı olan Sinpaş’ın 44 yıllık tecrübesi, araştırmaya, bilgiye ve insan kaynağına verdiği değerle ayrıştığını söyledi. Sinpaş’ın başarılı projeler ürettiğine dikkat çeken Çelik, “Marina Towers da devam eden diğer projelerimizi de yaparken her şeyden önce işimize odaklanmaya dikkat ettik. Projelerimizin 30 yıl sonra bile değerli olması bizim için çok kıymetli. Bu artılarımız müşteri memnuniyetini sağlayarak Sinpaş markasını güçlendirdi.” diye konuştu.

Marina Ankara neler sunuyor?

Ankaralıları marina yaşamı ile tanıştıracak olan Marina Ankara projesi tamamlandığında, Çankaya Oran’ı yeni bir konsept ile tanıştıracak. Ankara’nın ve Türkiye’nin karma yaşam projelerinden Marina Ankara’nın sakinleri, Marina Ankara’nın ismini aldığı marinasında, iskelelerden küçük yelkenlilerle açılabilecek, kanolarla kürek çekebilecek, kıyı teraslarında oturup dinlenebilecek. Tropik Adası, deniz feneri, çocuklar için su kaydırağı, sis koyu, suyun üzerinden uzanan ahşap köprü ve gölüyle öne çıkan Kanyon bölgesi de projenin su alanlarıyla iç içe sunduğu diğer alternatif yaşam alanları olarak öne çıkıyor. Ankaralılara Eymir Gölü’nün hemen yanında yaşama olanağı sunuyor.

Her İhtiyaca Uygun Farklı Konut Seçenekleri

Toplamda 2590 konutun yer aldığı Çankaya Oran’da yükselen Marina Ankara’da yer almak için hala fırsat var. Marina Ankara’da Marina yaşamını sunmak için hemen teslim konut alternatiflerinin yanı sıra ileri dönemde teslim edilecek 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut tipleri de yer alıyor.

Projede son dönemde çok tercih edilen 1+1’lerin yerine çok amaçlı kullanımlarıyla buçuk odalı ekstra daireler yer alıyor. Sinpaş’ın 1+1’den daha fazlasını isteyenleri düşünerek tasarladığı 1,5+1 daireler beklentisi yüksek olanlar için bir alternatif niteliğinde. “1+1+ çalışma odası” veya bebek odası, giysi odası, hobi odası, kütüphane, atölye, müzik, spor odası gibi birçok farklı amaç için düşünülmüş ekstra daireler kişiye özel “mola alanı” sunarak rahatlık sağlıyor.

Büyük Kanyon Ve Alplerin İlhamıyla Ankara

Marina Ankara projesinin tüm etapları tamamlanınca, Başkentlilere kentin merkezinde her ihtiyaca göre bir ev sunmanın yanı sıra, onları dünyanın ünlü turizm merkezlerinde de bulunan Snowland, ExtremeLand, Skywalk gibi etkinliklerle tanıştıracak. Projenin hemen yanında bulunan ve Türkiye’de “ilk” olma özelliği taşıyan Skywalk 250 metre yüksekliğindeki cam platformu ile gökyüzünde alışılmadık bir yürüme deneyimi yaşatıyor. Marina Ankaralılar teleferikle gidebilecekleri ilk şehir içi kayak merkezi olan Snowland’de, yaz-kış kayak yapabilme olanağı yakalayabiliyor. Marina Ankaralılar dışında Başkentlilerin de faydalanabileceği Snowland’de her seviye için güvenli kayak ve snowboard keyfi sürebilmek mümkün. Metrelerce yükseklikteki ip parkuruyla ekstrem spor meraklıları için oluşturulan ExtremeLand, Aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek şeffaf tırmanma duvarının da bulunduğu yer. Marina Ankara sakinleri, sabah göl manzarasıyla güne başlamak ve akşam güneşin batışına tanık olma şansı yakalıyor.

Marina Ankaralılar, yelkenden kayağa, kumsal keyfinden teleferikle gezintiye kadar projenin tüm etkinliklerinden faydalanabilecek. Ayrıca İmrahor Vadisi’ndeki yaklaşık 4 kilometrelik parkurda bisiklet turları, koşu ve yürüyüşlerler yapmak da gerçekleşecek aktivitelerin dahilinde.