Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Torkam E5 Projesinde Satışlar Başlıyor

Torkam İnşaat

Torkam İnşaat tarafından inşasına başlanan “Torkam E5” projesinde satışlar başlıyor. Küçükçekmece’de, E5 Otoyolu bitişiğinde yer alan “Torkam E5” yaklaşık 21 bin metrekare arsa üzerinde yükseliyor.

TOKİ tarafından satışa sunulan Küçükçekmece – E5 Otoyoluna cephe konumundaki arsa ihalesini kazanan Torkam İnşaat, merakla beklenen projenin detaylarını paylaştı.

Bölgenin Aktarma Aksı Haline Geliyor

Bölgenin en hareketli noktasını oluşturan Torkam E5 projesi, E5 Otoyolu’na bitişik konumunun yanı sıra, hemen kapısına gelecek Metro durağıyla da benzersiz bir konuma erişiyor.

Projenin yanıbaşındaki Metrobüs Durağı ve E5 üzerindeki ulaşım hacmine, Yenikapı – Sefaköy Metro hattı da eklendiğinde Torkam E5, ekstra olarak günlük 700 bin kişiyi aşan bir aktarma aksı haline gelecek.

Rezidans daireleri, ofis ve dükkanlarıyla tüm bölgenin yeni merkezi olarak geliştirilen proje, Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın da tam karşısında yer alıyor.

Yatay Mimari Ve 896 Araçlık Otopark

3 kattan oluşan, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek olarak konumlanacak proje, yaklaşık 21 bin metrekare arsa üzerinde yükseliyor. Metro durağı ile bütünleşecek bir yapıda tasarlanan Torkam E5 projesinde zemin altında (-7) kat bulunuyor.
Toplam inşaat alanı 127 bin metrekareye ulaşan proje ile bölgeye 234 rezidans daire, 117 ofis ve 310 cadde dükkanı ile 896 araçlık otopark kazandırılacak.

Avantajlı Fiyat Dönemi

Satış öncesinde yoğun bir talebin geldiği projede, ilk satış dönemine özel olarak metrekare fiyatları, bölgeye ve projenin donatılarına kıyasla ekonomik seviyelerde tutuldu. Banka aracılığıyla 120 ay vade ve 0,98 faizli satışların da yapılacağı projede, dairelerin başlangıç metrekare fiyatı 7.500 TL olarak belirlendi.

1+1, 2+1 ve 3+1 tiplerinde oluşturulan rezidans dairelerin büyüklükleri ise 54 m2 ile 124 m2 , ofisler ise 78 m² ile 178 m² arasında değişiklik gösteriyor. İnşa çalışmalarının başladığı projede teslimlerin Ekim 2020’de yapılması planlanıyor.