Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BAŞAKŞEHİR’İN EN BÜYÜK KARMA PROJESİNE YABANCI YATIRIMCI İLGİSİ

Başakşehir’in en büyük karma projesi olan, İstanbul Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlantı yolları ile dikkat çeken 3. İstanbul Başakşehir’de ilk etap satışları tamamlandı. İkinci etapta da 200 dairenin satışının gerçekleştirildiği projeye, hem yerli hem yabancı yatırımcılar yoğun ilgi gösteriyor.

Fuzul Yapı, Seha Yapı, Al Zamil, Adese ortaklığı ve Başakşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilen Başakşehir’in en büyük karma projesi 3. İstanbul Başakşehir, mega projelere olan yakınlığı ile talep görmeyi sürdürüyor. Başakşehir Belediyesi güvencesi ile hayata geçirilen projede 200 dairenin satışı daha gerçekleştirildi. 3. İstanbul Başakşehir projesiyle ilgili bilgi veren 3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, “Sektörde yaşanan kısmi durgunluk projemizde pek hissedilmiyor. Daha satışa çıkmadığımız ikinci etabın yarıya yakınını ön satış döneminde sattık. Bu aslında sürekli dile getirdiğimiz gibi, doğru zamanda, doğru yerde, doğru fiyatla çalışılan projenin karşılaşacağı tablo idi, nitekim öyle de oldu” dedi. 

PROJE 116 BİN METREKARE ARSA ÜZERİNDE YÜKSELDİ

İstanbul’un değerlenen bölgelerinden Başakşehir’de 116 bin metrekare arsa üzerinde yükselen projenin toplam alanının yüzde 60’ında sert-yumuşak peyzaj alanları bulunuyor. Başakşehir’in en büyük karma projesi olan 3. İstanbul’un sosyal donatıları da yatırımcılardan ilgi görüyor.

ÖNEMLİ NOKTALARA KOLAY ULAŞIM AVANTAJI

İstanbul’un yeni yaşam merkezi olarak kabul gören 3. İstanbul; TEM Otoyolu’na 5 dakika, E-5’e ve İstanbul Havalimanı’na 12 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 30 dakika, Atatürk Havalimanı’na 12 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ise 20 dakika mesafede bulunması gibi avantajlara sahip. 3. İstanbul projesi sahip olduğu özellikleriyle Avrupa’da inşa edilen birçok proje arasından sıyrılarak ödüllere de layık görüldü.

SOSYAL DONATILARI DA YATIRIMCILARDAN İLGİ GÖRÜYOR

Mimari tasarımı ve çevre düzenlemesi ile dikkat çeken projede, yüzde 80 ile çok geniş peyzaj alanları bulunuyor. Sosyal donatıları da yatırımcılardan ilgi gören projenin sosyal olanakları arasında; basketbol sahası, restoran, kapalı otopark, yürüyüş parkuru, sauna, bilardo, SPA, çocuk oyun alanları, futbol sahası, süs havuzu, güvenlik, cafe, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu ve kameralı güvenlik hizmeti yer alıyor.