Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ÇAĞDAŞ VE LÜKS YAŞAM, DOĞA İLE BÜTÜNLEŞTİRİLDİ

Gayrimenkul sektöründeki 50 yıllık uzmanlığıyla bir yaşam markası haline gelen MESA; Bodrum’un en özel koylarından birinde hayata geçirdiği Mesa Bodrum Demirbükü ile rafine bir projeye imza atıyor. Denize sıfır konumu, konforun tasarıma dönüştüğü tüm ayrıntıları ve lüksü doğayla buluşturan mimarisiyle “Private Luxury” bir yaşam konseptini Bodrum’a taşıyan projede teslimatlar, 2020 yılının sonunda yapılacak.

Tabiatı ve ulaşılabilir lüksü doğayla buluşturan mimarisiyle gayrimenkul sektörünün seçkin projelerinden Mesa Bodrum Demirbükü, MESA tarafından yaklaşık 2 yıllık bir çalışma ile “en iyi”yi hayata geçirmek üzere tasarlandı.

COĞRAFYANIN DOĞAL YAPISINA UYGUN MİMARİ ÖZELLİKLER TAŞIYOR

Rafine zevklerin stil sahibi estetik ayrıntılar ile buluştuğu projenin tasarım sürecinde MESA, 7 mimarlık ofisinin katıldığı bir yarışma düzenledi. Yarışma sonunda projeyi, “doğaya karışan mimari” yaklaşımıyla geliştirdikleri yazılım ile yurtiçinde ve yurtdışında birçok başarılı projeye imza atmış Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık Ofisi kazandı. Yazılım sayesinde zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirlendi ve coğrafyanın doğal yapısına uygun mimari özellikler taşıyan bir projeye hayat verildi.

Proje, doğayı bütünleştiren bir mimari yaklaşımla oluşturulmasının yanı sıra zamansız, efektif ve çağdaş bir tasarımla yaratıldı. Ahşap ve taş kullanımının yoğun olduğu Mesa Bodrum Demirbükü projesinde kullanılan geçirgen yüzeylerle güneş ışığından maksimum fayda sağlanması hedeflendi. Tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğu proje, 200.00 metrekarelik bir arazide 67.000 metrekare satılabilir alan kullanılarak tasarlandı. Projede yeşile ayrılan alan ise, 130.000 metrekare büyüklüğünde.

MESA’DAN BODRUM’A RAFİNE PROJE

Çağdaş ve lüks yaşamın tamamen doğanın içinde şekillendiği ve her detayı özenle kurgulanan projenin peyzajı Bodrum’un doğasına, florasına mikro iklimine, toprak ve su yapısına uygun olması sayesinde suya asgari düzeyde ihtiyaç duyuyor. Her detayda doğaya olan saygısını ortaya koyan Mesa Bodrum Demirbükü’nde hayatın başlamasıyla birlikte yeşil alan sulamasının deniz suyunu tatlı suya çevirerek yapılması planlanıyor.

BODRUM’UN EN ÖZEL KOYU VE EN GÜZEL KUMSAL SAHİLİ

Bodrum’da yaklaşık 16 bin metrekare kumsal sahili olan tek proje Mesa Bodrum Demirbükü’nde, sahil lokantası, sahil barı ve çocuk oyun alanı yer alıyor. Sahilde ayrıca güneşlenmek ve geçici olarak yatların yanaşması için iki ayrı iskele bulunuyor. Geceye ve gündüze ayrı ayrı renklerini veren bu koyda, Bodrum’da tercihini MESA markasından yana kullananlar deniz kokusuyla uyanıp yeşile doyabilecek. Mimari tüm detayların doğayla buluştuğu kusursuz uyuma sahip Mesa Bodrum Demirbükü projesi, 3 farklı villa tipi, geniş terasları ve yemyeşil bahçeleriyle 6 farklı rezidans ünitesinden oluşuyor. 2+1’den 5+1’e kadar 210 rezidans, 5+1 ve 6+1 tiplerinde 50 villa ve butik bir oteli bulunan projenin dairelerinin büyüklükleri 118 ile 520 metrekare arasında değişiyor.

LÜKS STANDARTLARINI BİR ÜST SEVİYEYE TAŞIYOR

Mavinin, yeşilin, denizin ve ormanın dinginliğini tüm yıl boyunca yaşamanın mümkün olabileceği Bodrum Demirbükü projesi ile MESA kalitesine özgü lüks standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Ulaşılabilecek en yüksek konfor ile teknoloji, kalite, hacim, yaşam ve sosyal olanaklar Mesa kalitesiyle sunuluyor. Proje ayrıca biri kumsal bölgesinde diğeri sosyal merkezde olmak üzere 2 açık yüzme havuzu ve projeye özel restoranının yanı sıra 2,5 kilometrelik koşu ve yürüyüş parkuruna sahip. Sporlarını bir eğitmen eşliğinde yapmayı tercih edecek Mesa Bodrum Demirbükü sakinleri proje kapsamında personal trainer hizmetinden de yararlanabilecek.

BODRUM’UN MERKEZİNDE AKUSTİK BİR YAŞAM

Torba’ya 3, Göltürkbükü’ne 8, Bodrum merkeze 10 ve Yalıkavak’a 15 dakika mesafede yer alan Mesa Bodrum Demirbükü, Milas-Bodrum Havaalanı’na 35 dakika uzaklıktayken Bodrum’un en büyük marinaları olan Yalıkavak Marina 13 deniz mili, D-Marin Turgutreis 19 deniz mili, Milta Bodrum Marina 30 deniz mili mesafede bulunuyor. Cennet Koyu’na komşu Mesa Bodrum Demirbükü doğanın sükûneti ve denizin berrak sularıyla tüm huzur veren seslerin eşliğinde akustik bir yaşam vaat ediyor.

Mesa Bodrum Demirbükü projesinde günün her anında; asistan hizmetleri, aktivite takvimi hazırlanması, restoran rezervasyonlarının yapılması, kişiye özel kara ve deniz yolu ulaşımına ek hava yolu ulaşımıyla da lüks ve benzersiz bir yaşam MESA farkıyla sunuluyor. Projede ayrıca çocukların hayal dünyasını beslemek, mutlu ve güvenle büyümelerini sağlamak için her detay düşünüldü. Ağaç evler, parklar, uzman eğitmenler eşliğinde miniklerin keyifli zaman geçirebilecekleri çocuk kulübü gibi eğlence durakları, Mesa Bodrum Demirbükü’nün küçük ev sahiplerini bekliyor.

TESLİMATLAR ARALIK 2020’DE

1 örnek villa ve 3 farklı örnek rezidans dairesinin tamamlandığı, ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu projede havadan, karadan ve denizden ulaşım imkanı sunuluyor. İnşasına Ocak 2018’de başlanan ve yüzde 35’e yakın satışın gerçekleştiği Mesa Bodrum Demirbükü projesinde teslimatlar ise 2020 yılının aralık ayında gerçekleştirilecek.