Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ELITE CONCEPT’E YENİ EVLİ ÇİFTLER VE ÖĞRENCİLER İLGİ GÖSTERİYOR

İnşaat sektöründe 26 yıldır çok sayıda yeni nesil konut projesine imza atan Şua İnşaat tarafından, Kadıköy Fikirtepe’de konumlandırılan ve 1+1 daireleri yatırımcılar başta olmak üzere yalnız yaşayanlar, yabancı iş insanları, üniversite öğrencileri ve yeni evli çiftlerden ilgi gören Elite Concept, tapusu hazır, hemen teslim markalı projelerden biri olarak öne çıkıyor.

Şua İnşaat’ın yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan projesi Elite Concept’te, 1+1 dairelerin büyüklükleri 65 ile 87 metrekare arasında değişiyor. 1+1 daireler diğer konut tiplerine göre alım gücünün daha yüksek olması ve kısa sürede kiraya verilebilmesi nedeniyle en cazip konut yatırımı seçeneği olarak öne çıkıyor.

Özellikle yalnız yaşayanlar, yeni evlenmiş çiftler, yabancı iş insanları ve çalışanlar ile üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen 1+1 daireler, küçük bir alana sahip olmaları nedeniyle ekonomik ve kolay bir yaşam sunuyor. Tayin nedeniyle belli sürelerde şehir değiştirmek durumunda olan memurlar tarafından da yoğun ilgi gören 1+1 daireler home-ofis olarak da tercih edilebiliyor. Elite Concept tapusu hazır hemen teslim markalı projelerden biri olarak da dikkat çekiyor.

YÜZDE 30’U 1+1’LERDEN OLUŞUYOR

Elite Concept’te, 24 katlı 3 blokta; 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanları bulunuyor. Yüzde 30’u 1+1 dairelerden, yüzde 70’i ise 3+1 ve 2+1 dairelerden oluşan projede ayrıca 4 adet 4+1 daire bulunuyor.

Bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi Elite Concept’in sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazaların ise tüm önemli temel ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanması hedefleniyor.

FARKLI ULAŞIM ALTERNATİFLERİNİN KESİŞİM NOKTASINDA

Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Elite Concept; E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alıyor. Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika mesafede konumlanan proje, birçok eğitim kurumu, hastane ve alışveriş merkezine sadece birkaç dakikalık mesafede bulunuyor.

FİKİRTEPE’YE YERLİ VE YABANCI YATIRIMCILARIN İLGİSİ YOĞUN

Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesinin sürdüğü Fikirtepe, teslim için gün sayan prestijli projeler, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle değerini artırıyor. Tamamlandığında düzenli ve yenil