Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

FARKLI İÇ DİZAYN SEÇENEKLERİ İLE EVLER İSTENİLEN ŞEKİLDE HAZIRLANIYOR

Türkiye İtibar Akademisi’nce en itibarlı markalardan biri seçilen Folkart, lansmanını 2018 yılında yaptığı yeni projesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Folkart’ın İzmir’in merkezindeki Vega projesinde, konut sahipleri evlerinin iç dizaynını; klasik, modern ve stil olarak üç şekilde seçebiliyor.

İzmir’de kurulduğu günden bugüne kadar inşa ettiği yenilikçi ve çarpıcı yaşam alanları ile dikkat çeken Folkart’ın yeni projesi Folkart Vega’da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin tam karşısında, 843 konut ile 53 ticari alandan oluşan Folkart Vega projesinde, konut fiyatlarında lansman avantajları korunuyor. Yepyeni bir anlayışın daha hayata geçirildiği Folkart Vega’da, konut sahiplerine, klasik, modern ve stil olarak 3 şekilde evlerinin iç dizaynını seçebilme imkanı sunuluyor.

LANSMAN AVANTAJLARI DEVAM EDİYOR

İnşaat maliyetlerini oluşturan kalemlerin yüzde 60’ı dövizdeki dalgalanmalardan etkilenirken, maliyetler ciddi oranda etkilendi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 yılının ocak ayı ile 2019 yılının nisan ayları arasındaki 16 aylık sürede, inşaat maliyetleri yüzde 32 oranında arttı.

İnşaat maliyetlerindeki artışa rağmen konut sahibi olmak isteyenlere Folkart Vega projesinde lansman avantajları sunulmaya devam ediyor. Folkart Vega’da 2018 yılının sonbaharında açıklanan lansman fiyatlarındaki avantajlar da korunuyor. Gelecek için yüksek kazanç vaat edilen Folkart Vega’da, zemin iyileştirme çalışmaları yapılırken, genel olarak “O-Cell Testi” olarak bilinen Çift Yönlü Statik Yükleme Testi gerçekleştirildi. İksa Sistemi için de çalışmaların sürdüğü Folkart Vega’da her gün çok sayıda iş makinası çalışıyor.

843 KONUT, 53 TİCARİ ALAN

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega, Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin tam karşısında, 843 konut ile 53 ticari alandan oluşuyor. Folkart Yapı, 950 milyon TL’lik yatırım değeriyle, yeni projesi VEGA’yı İzmir Körfezi’nin tam karşısında, her noktada panoramik körfez manzarasına sahip bir konumlanma ile hayata geçiriyor.

TÜM NOKTALARINDAN DENİZİ KUCAKLAYACAK PROJE

Yenilikçi bir mimari anlayışla tasarlanan proje, tüm noktalarından denizi kucaklayacak şekilde konumlandırıldı. Şehrin ana akslarına çok yakın, Alsancak’ın yanı başında yer alan proje, aynı zamanda İzmir’in en büyük hastanesi olma özelliğini taşıyacak, yatırımına yeni başlanan Medicana International Hospital’in de komşusu konumunda olacak.

SEÇMELİ İÇ DİZAYN

Yepyeni bir anlayışın hayata geçirildiği Folkart Vega’da konut sahipleri evlerinin iç dizaynını, “Klasik”, “Modern” ve “Stil” olarak 3 şekilde seçebilecek. Seçimler sonucunda evin salonu, mutfağı ve banyosu istenildiği gibi hazırlanacak. Ayrıca seçim kategorilerinde, alt kategorilerde renk seçimleri de mevcut. İç dizaynda ise, vestiyer, kapı, parke, mutfak ve banyo dolapları gibi malzemeler çeşitli şekillerde düzenlenebiliyor.

PROJE 2021’İN SONUNDA TESLİM EDİLECEK

Dört bloktan oluşan projede en yüksek blok 136 metre yüksekliğinde ve 38 kattan meydana geliyor. 20 bin 715 metrekarelik alanda yükselecek olan projenin 2021 yılının sonunda teslim edilmesi hedefleniyor. Projede iki kule, 17. ve 18. katlarda birbirine bağlanıyor. Bağlantı sosyal bir alan olarak değerlendirilirken, kullanıcılara kesintisiz bir körfez manzarası sunuluyor.

ÖZEL PLAJ KONSEPTİ

Proje keyifli aktivitelere ev sahipliği yapabilecek açık dinlenme ve oyun alanları sunarken, mimari ile hem malzeme hem de işlev olarak bütünleşiyor. Özellikle plaj konseptinde kumsala sahip bir açık havuz ve çocuk oyun alanları, kullanıcıların dikkatini çekecek. Folkart Vega, göz alabildiğine uzanan, panoramik körfez manzarası ve palmiye ağaçlarıyla süslü etkileyici peyzaj alanları ile 1+1, 2+1, 2+1 dubleks, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1, 4+1 dubleks, 5+1 dubleks konutlardan oluşuyor.

GERÇEK PLAJ KUMUYLA TASARLANMIŞ, ŞEHRİN EN ÖZEL HAVUZU

Yenilikçi tasarımı ve zarif siluetiyle öne çıkan Folkart Vega’da, “şehrin en özel havuzu” yer alıyor. Ayrıcalıklı özel bir uygulama ile denizde yüzme hissini bire bir yaşatan ve gerçek plaj kumuyla tasarlanan havuz, denizi ve bir plaj atmosferini Folkart Vega’ya taşıyor.

Yine açık ve kapalı havuzları ise, tatlı suyun keyfini çıkarabilecek, suların dinginliği ile bütünleşen alanlar yaratıyor. Ayrıca projede, Infınity Pool ile şehir merkezinde denize giriyormuş hissini yaşatılırken, sonsuz bir ufka kulaç atılması hedefleniyor.