Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

YARATICI MİMARİYLE DOĞA YAŞAM ALANLARINA TAŞINIYOR

50 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren MESA’nın, orman ve doğal gölün hemen yanı başında yükselen projesi MESA Orman’ın örnek dairesi şehrin karmaşasından uzak, doğayla iç içe yaşamı deneyimleme fırsatı sunuyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nın en özel lokasyonlarından Çubuklu’da yükselen MESA Orman, hemen yanı başındaki doğal göl ve orman ile doğanın tüm tonlarını kucaklıyor. Az katlı bloklarda sadece 219 daire ile butik ve özgün bir yaşam sunan MESA Orman, yeşil ile kurduğu bağ sayesinde metropol yaşamından uzak saklı bir dünya vaat ediyor. Şehrin içinde ama şehrin karmaşasından uzak, doğayla iç içe bir yaşam hayalini gerçek kılan MESA Orman’da kuşların sesine, ağaçların görkemine ve kokusuna, yaprakların arasından sızan güneş ışığına, temiz havaya, kısacası ormana ve verdiği huzura yakın olmak artık mümkün. Açık havanın iyileştirici gücünün her an hissedilebildiği MESA Orman, sakinlerine huzurlu bir yaşam sunuyor.

ÖRNEK DAİRE İLE DOĞAYLA İÇ İÇE YAŞAMI DENEYİMLEME FIRSATI

Yaratıcı bir mimariyle doğanın yaşam alanlarına taşındığı, geniş cam tasarımlar sayesinde doğa manzarasının içeriye dolduğu MESA Orman’ın örnek dairesi doğayla iç içe yaşamın sinyallerini şimdiden veriyor. MESA Orman örnek dairesi ile doğayla içe içe yaşamı deneyimleme fırsatı sunduklarını belirten MESA MESKEN Genel Müdürü Zafer Ak, “Tüm detaylarını titizlikle oluşturduğumuz örnek dairemiz ziyarete hazır hale geldi. Yalın, estetik ve fonksiyonel bir çizgi ile tasarladığımız dairemizi dünyaca ünlü markaların mobilyaları ile tamamladık. Doğayla iç içe, bol oksijenli bir yaşam sunan MESA Orman’ın tüm ayrıcalıklarını örnek dairemiz ile konut alıcılarına somut olarak sunuyoruz” dedi.

TESLİMLER MAYIS 2020’DE

MESA Orman’da farklı yaşam stillerine uygun 2+1, 3+1, 3,5+1, 4+1, 5,5+1 ve 6+1 seçeneklerinde daireler yer alıyor. Peşin alımlarda yüzde 15 indirim, banka kredisiyle alımlarda ise, 180 aya kadar 0,79 faiz fırsatı sunulan projede teslimler Mayıs 2020’de yapılacak.

SOSYAL ALANLARIYLA HER ANA KEYİF KATIYOR

Kişi başına düşen en yüksek yeşil alan metrekaresine sahip MESA Orman, tam ortasında konumlanan iç bahçesi ve geniş peyzaj alanlarıyla açık havada sakin bir atmosfer sunuyor. Projenin etrafını saran ve çevresiyle bağlantısını yaratıcı bir kurguyla kesen koşu parkuru ve sadece yürüyüş mesafesindeki doğal göl ise spor keyfini farklı bir boyuta taşıyor. Açık ve kapalı sosyal alanlarıyla her ana keyif katan MESA Orman, parkları; bahçeleri, süs havuzları, mini şelalesi, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, havuzları, tenis ve basketbol sahaları, çocukların, çocukluklarının tadına varacakları oyun parkları ile her yaştan insanın ihtiyaçlarına ayrı ayrı cevap veriyor.

ORMANIN İÇİNDE, ULAŞIMIN KALBİNDE

MESA Orman, köprülere olan yakınlığı ile karadan, Çubuklu-İstinye arası feribot seferleri ile denizden şehrin tüm dinamizmine kısa sürede ulaşım imkanı sunuyor. MESA Orman, Çubuklu-İstinye Feribot İskelesi’ne 5 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 7 dakika, Levent ve Maslak’a 15 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20 dakika mesafede yer alıyor. Pojenin Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakınlığı sayesinde 3. Havalimanı’na da kolayca ulaşmak mümkün.