Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

OPTİMUS YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA ÜSTÜN’DEN 2020 İNŞAAT SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRMESİ

“2020’de Optimus, her yıl olduğu gibi mega projelerde çözüm ortağı olarak hizmet vermeye devam ederken yeni bir yatırım da gerçekleştirecek.”

2019 ilk yarısı itibarıyla bir önceki yılın olumsuz etkilerinin sürdüğü ancak ikinci yarıda toparlanmanın hissedildiği bir yıldı. Optimus olarak dengeli ve tedbirli kararlar alarak geçtiğimiz yılı geride bırakırken, bina otomasyon ve zayıf akım sistemleri alanında endüstriyel yapılara da odaklanarak hizmet kapsamımızı artırdık. Aynı zamanda A.G. şalt ürünleri, frekans konvertörleri ve softstarterlar, anahtar prizlerden oluşan ürün gamımızı geliştirdik ve orta gerilim ürünlerini pazara sunma hedefimiz doğrultusunda çalışmalar yaptık. Önümüzdeki dönem için Türkiye pazarında sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli ürünler sunmaya yönelik global firmaların doğrudan temsilcisi olma planlarımızın ilk adımı olarak TE’nin Türkiye distribütörlüğünü üstlendik. Optimus, pano imalatına devam ederken sunduğu aydınlatma otomasyonu, HVAC, enerji izleme ve yönetimi alanlarındaki projelendirme ve devreye alım hizmetlerinin yanı sıra CCTV, data izleme ve ses sistemi, dijital telefon santralleri gibi alanlarda önemli projelere imza attı. CCTV alanında İSKİ Dere İzleme Sistemi, entegre otomasyon sistemleri alanında Emaar Square, aydınlatma otomasyonu alanında İstanbul Havalimanı gibi büyük projelerde tercih edildi.

2020’de Optimus, her yıl olduğu gibi mega projelerde çözüm ortağı olarak hizmet vermeye devam ederken yeni bir yatırım da gerçekleştirecek. Bina otomasyon ürünleri üretimi yatırımımızın ve bu girişimimizi, uluslararası marka olma yolunda ilerleyecek bir proje olarak planladığımızın da bilgisini vermek isterim.