Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TANSA TURNİKE’NİN DEZENFEKSİYON GEÇİŞ SİSTEMLERİ İLE GÜVENLİ VE SAĞLIKLI GEÇİŞ

Sektöründe yerli üretici kimliğiyle fark yaratan tansa, dezenfeksiyon geçiş sistemleri ile özellikle sağlık yapıları için büyük öneme sahip olan hijyen konusunda başarılı ve sürdürülebilir çözümler sunuyor. Tansa’nın dezenfeksiyon geçiş sistemleri, 5 mikrondan küçük zerreciklerle insanların boylarını algılayarak, göz ve mukoza bölgelerine temas ettirmeden kıyafetlerin hijyenini 2-3 saniye gibi çok kısa bir zamanda tamamlıyor.

Birçok farklı alanda referans projelere imza atan Tansa, sağlık sektöründe de acil servis geçiş ve yönlendirme turnikeleri ile öne çıkıyor. Firmanın bu alandaki çözümlerine ilişkin bilgi veren Tansa Fabrika Müdürü Hikmet Rıza Yener; “COVID-19 pandemisinin tüm dünya insanlığının sağlığını tehdit etmeye başladığı süreçte Tansa ailesi olarak, turnike geçiş sistemlerimiz ile gerek her yerde güvenli geçiş ilkesiyle üretip hizmet verdiğimiz ürünlerimizle gerekse de yeni ürün modelleri ile nasıl sağlıklı, güvenli ve hijyenik geçiş üniteleri yapabilir ve tüm dünya insanlığının kullanımına sunabiliriz sorusu ile düşünmeye başladık. Bunun için de 8 Nisan 2020 tarihinde hijyen proje ekibi kurarak çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımız sonucunda, “Her Yerde Güvenli ve Sağlıklı Geçiş Dezenfeksiyon” geçiş sistemlerimizi 9 çözüm grubu ürünümüz ile 21 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla oluşturduk” dedi.

2-3 SANİYEDE GÜVENLİ GEÇİŞ SAĞLIYOR

Geliştirdikleri ürün çözüm grupları hakkında bilgi veren Hikmet Rıza Yener, dezenfeksiyon geçiş sistemlerindeki en önemli özelliğin, yüksek basınç uygulaması ile biyosidal ruhsatlı tüm dezenfektan hijyen kimyasallarını, pulvarizasyon püskürtme yöntemi sağlayan özel nozzlelarla, 5 mikronun altında zerrecikler halinde, insanların boylarını algılayarak, göz ve mukoza bölgelerine temas ettirmeden üzerindeki kıyafetlerin hijyenini (ulaşılması zor bölgeler dahil) 2-3 saniye gibi çok kısa zamanda tamamlayarak güvenli geçiş sağlaması olduğunu belirtti.

EL DEZENFEKTAN SİSTEM ENTEGRASYONLARI İLE EL HİJYENİ KONTROL ALTINDA

Dezenfeksiyon geçiş sistemlerindeki önemli özelliklerden birinin de ürünlerde paslanmaz malzemelerin kullanılması olduğunu vurgulayan Yener, şunları aktardı; “Paslanmaz malzemeler korozyona karşı mükemmel dayanımı olduğu gibi bakterilere ve oluşabilecek herhangi bir patojene karşı dirençlidir. Temizliği kolaydır, temizlik için ekstrem karışımlar gerektirmez. Gıda ve sağlık sektöründe bu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanılır. Şık görünümü ve mekanik dayanıklılığı diğer tercih sebepleridir. Sanayi, tıp, gıda, kişisel bakım ekipmanları ve beyaz eşya dahil olmak üzere kullanım alanı çok geniştir. Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimiz; access kontrol, termal kamera kontrol, ateş kontrol, maske kontrol, yüz tanıma kontrol, ağırlık kontrol gibi güvenli geçiş ve takip kontrol sistemleri, entegre bir şekilde çalışabilir. Turnike geçiş sistemlerimize, vücut sıcaklığı, maske kontrolü gibi kontrol sistemlerini entegre ederek, insanları kontrol bölgesine ve geçiş yönüne doğru yönlendirme yapabilmekteyiz. Turnikelerimizdeki el dezenfektan sistem entegrasyonları ile dezenfektanı kullanmadan geçişe izin vermeyerek el hijyenini kontrol altına alabilmekteyiz. Yener, Tansa’nın güvenli geçiş turnikeleri ile hizmet verdiği; havaalanları, stadyumlar, metrolar, okullar, kamu kurumları, plazalar, hastaneler, üniversiteler, okullar, çocuk oyun alanları gibi insan geçişinin yoğun olduğu yerlere, sağlıklı ve hijyenik geçiş sistem çözümleri sunan yeni ürünleriyle de hizmet vermeye hazır olduğunu vurguladı.

HASTANELER İÇİN GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİYLE ENTEGRE ÇALIŞAN TAM BOY DEZENFEKSİYON SİSTEMİ

Tansa’nın hastanelerin kullanıma sunduğu ürün ve sistemlerine dair de bilgi veren Hikmet Rıza Yener, “LTF 2020 DB ve DB-S dezenfeksiyon geçiş tüp turnike modellerimiz, yüksek güvenlik ve izolasyon gereken yerlerde, geçiş kontrol sistemleriyle entegre çalışan tam boy dezenfeksiyon sistemleridir. Kabine giriş, geçiş kontrol sistemi onayı ile gerçekleşir. Otomatik giriş kapısı kapandıktan sonra, doğrudan dezenfeksiyon işlemi başlatılabildiği gibi kabin içinde vücut ısısı ve maske kontrolü yapan kameralarla da entegre bir şekilde sistemlerimiz çalışabilir. Hijyen grubu ürün modellerimiz içinde yer alan dezenfeksiyon geçiş turnike ve sistemlerimiz ile kişilerin kontrollü, yönlendirmeli ve hijyenik bir geçiş yapabilmelerini sağlayacağımız için halk sağlığı alanında her yerde hijyen disiplini ve düzeni oluşturmaya kalıcı katkı sunacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

KONTROLLÜ GEÇİŞ TURNİKELERİ VE BUNLARA ENTEGRE EKİPMANLARIN KULLANIMI YAYGINLAŞACAK

Geleceğin sağlık yapılarında kullanılacak geçiş/turnike sistemleriyle ilgili öngörülerini de paylaşan Yener, sözlerini şöyle tamamladı; “Öncelikle toplumsal hareketin olduğu tüm binalarda ve alanlarda kontrollü geçiş turnikeleri çoğalarak yaygınlaşacak. Bununla birlikte pandeminin öğrettiği hijyenin ne kadar önemli olduğunu ve geçiş turnikelerine entegre ekipmanların kullanımının yaygınlaşacağını göreceğiz. Biyometrik kontrollü geçiş ekipmanlarının kapalı sistem UVC dezenfekte sistemlerinde daimi hijyen sağlanarak güvenlikli geçişlerin hijyeni sürekli hale getirilecek. Konuyla ilgili projelerimizi üretmeye başladık. Bagaj kabinlerinin UVC ile X-ray öncesi ya da sonrası hijyeni sağlanarak, geçişlerin yapılmasına başlanacak. Bununla ilgili de projelerimiz mevcut.”