Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mekanlara özgürlük katan tasarımlar

İstanbul-İzmit istikameti E5 karayolu kuzeyi Küçükyalı mevkiinde yer alan iş merkezi projesi çağdaş bir mimari anlayışı, gerek iç mekân gerekse dış kabuk olarak yansıtmayı hedefliyor. Bodrum katlar dâhil toplam 13 kat olan projede zemin kat dükkân olarak, üst katlar ise 300 m2 taban alanlı serbest planlı ofisler olarak kullanılacak. Bu sayede son kullanıcı mekândaki özgürlüğünü kendisi belirleyebilecek.

Projenin bir diğer tasarım unsuru ise her katta yer değiştirerek konumlandırılan “kat bahçeleri.” Bu bahçeler, eşsiz adalar manzarası eşliğinde, ofis kullanıcıları için çalışma aralarında soluklanma ve keyifli vakit geçirme alanları olarak tasarlanmış.

FCA İnşaat’ın günümüz modern inşaat teknikleriyle Maltepe/Küçükyalı’da gerçekleştireceği bu projenin yapımına Temmuz 2009’da başlanıp maksimum 12 ay gibi bir sürede bitirilmesi hedefleniyor.