Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Torunlar GYO’nun Türkiye’deki İlk AVM Projesi

Torunlar GYO tarafından İstanbul Haramidere´de yapımına başlanan Deepo İstanbul, yeni bir sosyal yaşam alanı olarak tasarlanıyor. 200 milyon dolar ile grubun şu ana kadarki en büyük AVM yatırımı olan Deepo İstanbul ile Türkiye´de karma AVM döneminin başlatılması planlanıyor.

87 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak olan Deepo İstanbul AVM´nin mimari projesi Dome Mimarlık, cephe ve iç tasarımı ise Chapman Taylor tarafından gerçekleştiriliyor. İnşaat alanı 235 bin m2 olan projede, 180 mağaza, 2600 araç kapasiteli bir otopark ve 2400 kişi kapasiteli restoran, cafe ve food court alanı bulunacak. Haramidere’de, E-5 ve TEM otoyollarının kavşak noktasında bulunan Deepo İstanbul, ilk halkada yaklaşık 3.5 milyon, ikinci halkada ise 7 milyon kişiye hitap edebilecek bir lokasyonda yer alıyor. Proje yalnızca bir alışveriş merkezi olarak değil, yaşama dair tüm detayları barındıran bir çekim merkezi olarak tasarlanıyor.

TÜRKİYE’NİN İLK SNOWPARK’I DEEPO İSTANBUL’DA

Deepo İstanbul içinde Türkiye´nin ilk snowpark’ı bulunacak. AVM´ye gelen ziyaretçiler snowpark içinde dört mevsim boyunca kış sporlarının keyfini yaşayabilecek.

Projenin seyir terasları ve spor salonu, gösteri sanatları merkezi, okuma salonları ve uluslararası standarttaki bowling salonu ile farklı yaş grupları ve farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen sosyal bir mekân olması amaçlanıyor. Yeşil bina özelliğine sahip olan Deepo İstanbul´da aydınlatma ve havalandırma sistemlerinde enerjiden tasarruf edilecek ve proje kısmen açılıp kapanabilen bir tavan sistemine sahip olacak.