Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Quasar’a Avrupa’dan 7 ayrı dalda ödül

Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi’nin İstanbul’un merkezi Mecidiyeköy’de 2015 sonunda hayata geçecek Quasar İstanbul karma projesine, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 2013’te Quasar İstanbul’a; 7 ayrı dalda ödül takdim edildi.

Ödüllerle ilgili değerlendirmede bulunan Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Yüzde yüz İsviçre sermayesiyle hayata geçecek Quasar İstanbul karma projemizle, Avrupalı yatırımcıların dünyanın sayılı ve öne çıkan projelerini ülkemizde gerçekleştirebileceğini gösterdik. Birçok ‘ilk’i İstanbullularla tanıştıran Quasar İstanbul projemizin başarısının uluslararası arenadaki en prestijli gayrimenkul ödüllerince tescillenmesi de bizi ayrıca mutlu etti. Projemizin her detayı için gösterdiğimiz özen, uluslararası bir lüks marka yaratma yönündeki çalışmalarımız ve en önemlisi İstanbul’a kazandıracağımız artı değer için duyduğumuz heyecanın uluslararası platformlarda takdir görmesi bizi daha da güçlendiriyor, hedeflerimizi büyütmemizi sağlıyor ” dedi.

Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, sonbaharda Quasar İstanbul’da gerçekleşecek gelişmeleri de şu sözlerle aktardı: “Mecidiyeköy’de asırlık çınar ağaçlarıyla yarışan yükseklikte heykellerin süsleyeceği bahçemizle birlikte, Avrupa ve Asya’nın en iyi sanat, kültür ve lüks yaşam merkezi 2015 sonunda ortaya çıkacak. Ancak biz, İstanbulluları o kadar bekletmek istemedik. Quasar İstanbul’un kültür, sanat ve moda ile içiçe bir yaşam geliştirme vizyonu doğrultusunda, Ekim ayı başında mevcut bahçe dokusuna zarar vermeden kuracağımız Quasar Kültür Sanat Çadırı ile şehir yaşamına ve sanat dünyamıza yeni bir renk katmaya hazırlanıyoruz. Ev sahipliği yapacağımız kültürel ve sanatsal etkinliklerle sanatseverlerin uğrak noktası olacak Quasar İstanbul projemizin doğal mirası olan 11 bin m² lik bahçemizin peyzajı için İtalya ve Almanya’dan getirdiğimiz 18 dev çınar ağacı sonrasında, çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu maksatla, sanat dokusu ile bahçe tasarımında ün sahibi firmaları davet ederek uluslararası bir yarışma açtık. Farklı kıtalardan dünyaca ünlü peyzaj şirketleri, İstanbulluların günün her saatinde sanat ve doğayla iç içe olacakları, kendilerini huzurlu ve mutlu hissedecekleri sanatla doğanın yarıştığı bir bahçeyi yaratmak için yarışacaklar.”