Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Güneyin incisi Antakya’ya 50 milyon dolarlık yatırım

Tahincioğlu Gayrimenkul, OTA Antakya ve Gençoğlu ortaklığı olan Dost İnşaat ile birlikte Antakya şehir merkezinde hayata geçireceği ilk alışveriş merkezi ‘’Palladium Antakya AVM’’, 9 Ekim Çarşamba günü kapılarını açtı. Grubun, ilk olarak İstanbul Ataşehir’de açtığı Palladium Alışveriş Merkezi’nin başarısını Antakya’ya taşıyacak olan ve “Palladium Antakya” adını alan proje,  150 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirildi.

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, alışveriş merkezinin Antakya’ya yapılan en büyük organize perakende yatırımlarından biri olduğunu belirterek, “Tahincioğlu Gayrimenkul olarak yatırım yapacağımız noktalardaki önceliğimiz orada yaşayan halkın ihtiyaçları ile doğru orantılıdır. Uzun süre sürdürdüğümüz pazar araştırmaları sonucu Antakya’da yaşayan halkın sosyalleşebileceği bir AVM’ye ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Daha önce İstanbul’da Ataşehir bölgesini canlandırmada büyük katkısı olan ve başarıya ulaşmış Palladium markasını Antakya’ya taşıdık. Palladium Antakya’nın şehre kazandıracağı yeni markalar ve sosyalleşme alanlarıyla bölgenin devam eden kalkınmasına destek olacağına inanıyoruz. Tahincioğlu Gayrimenkul olarak bundan sonra da ihtiyaçlar doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

PROJE TASARIMINI ERGÜN MİMARLIK GERÇEKLEŞTİRDİ
Yönetimi ve kiralaması AVM Mfi Partners tarafından yürütülen, 105 bin metrekare toplam inşaat alanına ve 1.100 araç kapasiteli otoparka sahip Palladium Antakya AVM’de; bay ve bayan giyimden dayanıklı tüketim mallarına, ev tekstil ürünlerinden kozmetiğe ve ev elektroniğine kadar toplam 130 mağaza yer alacak. Migros, Teknosa, LC Waikiki, Koton, Mango, Defacto, Mudo, Mavi, Flo, Diechmann, Kahve Dünyası, Network, İpekyol, Twist, Damat Tween, Kiğılı, Ramsey, Batik, Adil Işık, U.S. Polo,Piere Cardin, Colins, Loft, Hotiç, Esse, Arçelik, Vestel, Mac, Tekin Acar,  Yves Rocher, Mc Donalds, Burger King, KFC, Eatnfit,  Jival’in de aralarında yer aldığı Antakya’da ilk defa mağaza açacak olan pek çok önemli yerli ve yabancı marka kiralamalarını tamamladı. Projenin mimarlığını ise Palladium AVM’nin de mimarlığını gerçekleştiren Ergün Mimarlık üstlendi.
ANTAKYA İKLİMİNE UYGUN MİMARİ, ASİ NEHRİ’NİN KENARINDAKİ AÇIK HAVA TERASLARI
Tarihi ve kültürel dokusu ile Türkiye’nin en dikkat çeken şehirleri arasında yer alan Antakya’nın merkezinde konumlandırılan Palladium Antakya AVM, 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Kentin tarihi dokusuna uygun olarak tasarlanan alışveriş merkezinde, bölgenin iklimine uygun olarak güneşten korunan avlular, Asi nehrine bakan açık hava terasları ve serbest dolaşılan ortak alanlar yer alıyor.  Antakyalıların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamanın yanında hem sosyal hem de kültürel aktivitelerin yapılacağı merkezde, kafe, restoran, sinema, çocuk oyun alanı, büyüklere yönelik bowling, bilardo, dart oynanabilecek alanlar yer alıyor. Palladium Antakya AVM, özellikle sergi ve tiyatro gösterileri gibi kültür sanat aktivitelerine yoğunlaşıp, Antakyalılara rahat ve güvenilir bir sosyalleşme alanı yaratmayı hedefliyor.