Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Wilo yangınla mücadelede önemli adımlar atıyor

WILO, yangın güvenliği konusunda kusursuz çalışan ürünler sunuyor. Yangından Korunma Haftası dolayısıyla, yangın güvenliği yeniden gündeme gelirken, WILO’nun sunduğu Yangına Mücadele Pompa Sistemleri müşterilerine güven veriyor.

WILO, yangınla mücadele uygulamaları için kaliteli, güvenli ve ön montajı yapılmış, kompakt sistemler sunuyor. WILO’nun Yangınla Mücadele Pompa Sistemleri arasında elektrik motor tahrikli yangın pompası, dizel motor tahrikli yangın pompası ve jokey pompa sistemi olmak üzere 3 farklı pompa grubu ve kontrol panoları yer alıyor. Türkiye’de ve dünyada kabul görmüş normlara göre üretilen yangın hidroforları, konut, işyeri ve endüstriyel binaların güvenliğini sağlıyor.

WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Endüstri Segmenti Satış Müdürü Gökhan Uzuner, yangınla mücadelede pompa sistemlerinin önemi ve WILO’nun bu alandaki ürünleri hakkında bir açıklama yaptı. Binalarda yangınla mücadele kapsamında en yaygın uygulanan yöntemlerden birisinin sulu söndürme sistemleri olduğunu vurgulayan Gökhan Uzuner, bu tür sistemlerinin kalbi sayılan pompaların hatalı veya eksik ekipmanlarla kullanımının, tüm sistemin çalışmamasına neden olacağını belirterek şunları söyledi: “Yangın pompalarının seçiminde, montajında ve bakımında ne kadar çok dikkat edilirse yangın felaketinin karşımıza çıkma riski o kadar azaltılmış olur. Binalarda yangın pompaları, diğer pompa sistemlerine kıyasla çok nadiren kullanılırlar, hatta çoğu zaman yıllarca hiç kullanılmazlar. Ancak hayati önemi tartışılamayacak kadar yüksektir. Bu nedenle yangınla mücadele pompalarının her daim çalışır vaziyette olduğundan emin olunmalıdır. Periyodik bakımlarının yanı sıra haftalık kontrollerinin de yapılması gerekmektedir. Örneğin her hafta başı ister otomatik kontrol sistemi ile ister manuel olarak çok kısa sürede de olsa birer kez çalıştırılmalı, pompaların tüm bileşenlerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli ve herhangi bir aksaklık durumunda derhal müdahale edilmelidir.”

Ülkemizde yangından korunma ve önlem alma bilincinin giderek arttığını söyleyen Uzuner, açıklamasının devamında, “Yangınla mücadele pompa sistemlerinin doğru seçimi için yangın hidroforlarının çalışma prensiplerini ve kullanım amaçlarını bilmek, sistem bileşenlerini tanımak, yönetmelik ve standartlarda belirtilen kurallara uymak çok önemlidir” ifadelerini kullandı. Uzuner açıklamasının sonunda bu alanda lider üretici firmalardan biri olan WILO’nun, satış öncesi ve sonrası desteği, araştırma geliştirme çalışmaları ve tecrübesiyle müşterilerine kusursuz hizmet sunabilmek için sürekli çözümler üretmekte olduğunu söyledi.