Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Autodesk’ten üniversitelere önemli destek

3 boyutlu tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımlarında dünya liderlerinden Autodesk geleceğin en iyi mühendis, mimar, tasarımcı ve dijital sanatçılarının yetiştirilmesine destek için Türkiye’nin iki gözde üniversitesiyle daha eğitimde işbirliği yapıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile imzalanan işbirliği anlaşmaları, bu kurumlar ile Autodesk arasında tasarım ve mühendislik eğitimini geliştirmeye yönelik sürdürülebilir bir işbirliği kurulmasını amaçlıyor.

Autodesk, üniversitelerle gerçekleştirdiği işbirliğiyle tüm öğrenci ve öğretim üyeleri için 3 boyutlu tasarım yazılımlarına ücretsiz erişim olanağı sağlamayı, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ve Dijital Prototipleme gibi en yeni teknolojileri üniversite eğitim programına entegre etmeyi amaçlıyor. Autodesk aynı zamanda öğretim üyelerine sürekli eğitim sağlayarak, dijital tasarım pedagojisini kolaylaştırmayı ve akademik çevrelerin makine mühendisliği, inşaat mühendisliği ve medya sektörlerinde kullanılan en yeni tasarım çözümlerine açılmasını da hedefliyor.

Autodesk’in üniversite işbirlikleri hakkında açıklama yapan Autodesk Gelişen Pazarlar Eğitim Direktörü George Abraham, “Mimarlık ve mühendislik şirketleri projeleri daha kısa sürede, daha az çevresel faktöre tabi kalarak ve daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilmek için Yapı Bilgi Modellemesi’ne (BIM) geçiyor. Dijital Prototipleme imalatçıların üretim zincirlerine değer sağlamada önemli bir yere sahip. Bu anlamda şirketler için, tasarım yeteneği ve bilgisi güçlü olan yerel işgücüne sahip olabilmek büyük önem taşıyor.  İşte bu nedenle Autodesk, geleceği şekillendirebilecek hazır endüstriyel işgücü yetiştirilmesine katkı sağlamak konusunda taahhütte bulundu” dedi.