Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Berker Türkiye’de hedef büyütüyor

[kutusag=4050]Binalarda enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında entegre çözümler sunan Berker, başarıyla ilerlediği Türkiye pazarında 2013 yılında pazar liderliğini yakalayarak yıllık yüzde 42 büyüme hızına ulaştı. 2008 yılında Türkiye pazarına giriş yapan ve beş yıl gibi kısa bir sürede pazar liderliğini yakalayan Berker, sektör devi Hager Group ile pazardaki etkinliğini artırıyor. Türkiye’de beklentilerin üzerinde performans sergileyen ve yılı 28 milyon TL ciroyla kapatan Berker Türkiye, özellikle KNX olarak adlandırılan akıllı bina otomasyon sistemleri satışı ile dünyada ilk üçe girerken genel ürün satışı ortalamasında büyüme hızı olarak dünya birincisi oldu.

1919 yılından bu yana akıllı bina otomasyonu ve anahtar priz sektöründe fark yaratan Berker, Avrupa ve Asya’nın tamamına yayılan networkleri arasında hızla gelişim gösteren Türkiye ofisinde, 2013’te 28 milyon TL ciro ve yüzde 42 büyüme hızına ulaştı. Premium segmentte  otomasyon çözümleri ve konfor sunan marka, Türkiye’de hızla gelişmekte olan  inşaat sektörüne paralel olarak beş yıl gibi kısa bir sürede pazar lideri oldu.

Türkiye’de KNX standardında tasarlanan  premium segmente hitap eden residence projelerinde tercih edilen Berker Türkiye, gelecek beş yıl içerisinde dünya sıralamasında üçüncü ülke olma hedefinde. Konu ile ilgili açıklama yapan Berker Türkiye Genel Müdürü Medeni Kahraman, “Elektrik üzerine her şeyi, akıllı bina otomasyon sistemiyle bir cihaz üzerinde toplayarak ve ara yüz oluşturarak tüm yaşam alanlarını konforlu hale getiriyoruz. Binayı kontrol altına alabilmenin yanı sıra şıklığı ve fonksiyonelliği de harmanlayarak yaşam konforu alanında entegre hizmetler sunuyoruz.
2008 yılında giriş yaptığımız Türkiye pazarında gerek premium residence projelerinin gerekse AVM ve otel yatırımlarının hızla çoğalması, inşaat sektörünün büyümesi ve yaşanan rekabet sebebiyle beklentilerin de üzerinde büyüme gösteriyoruz. Avrupa’nın birçok ülkesinde yer alan Ar-Ge merkezlerimizde üretilen ve sayısı 1500’ü bulan patentli ürünlerimizle bina otomasyonundan güvenlik sistemlerine, anahtar prizlere kadar en üst yazılımlarla premium çözümler sunuyoruz. Özel ve niş projelerde en büyük başarımız, onların hizmet kalitelerini arttırmamız oluyor. Son on yılda en hızlı büyüyen şirketler arasında yer alan Hager Grubu’na katılmamız ve Elcom, Efen, Tehalit gibi markaları da bünyemize katmamız sonrasında gelişimimiz daha da ivme kazandı. Bu birleşme sonrası Berker’in tasarımdaki başarısı, Hager’in endüstriyel alandaki uzmanlığı ile daha büyük bir performansla 2014 yılında yüzde 40 büyüme öngörüyoruz.” şeklinde konuştu.