Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İnterfiks Yapı Kimyasalları 2013 yılında hedeflenenin üzerinde büyüme gösterdi

İnterfiks Yapı Kimyasalları’nın kuruluşundan ve vizyonundan bahsedebilir misiniz?
[kutusol=4048]▶ İnterfiks Yapı Kimyasalları; Türkiye’deki inşaat sektöründe yapı kimyasalları alanında yeni ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesine öncü olmak, geliştirdiği nitelikli ve çevre dostu ürünleri ile sektörde kalitenin sürekliliğinin korunmasına katkıda bulunmak ve bu ürünlerin doğru kullanılması konusunda sistematik çözümler üretmek misyonu ile 1989 yılında kurulmuştur.

Kuruluşu itibariyle Türkiye’ye ilk kez endüstriyel zemin sistemlerini getirerek ilklere imza atmış olan İnterfiks; Türkiye başta olmak üzere 22 ülkede, teknik ve uzman kadrosuyla birlikte önemli projelerde, lider inşaat firmalarıyla çözüm ortağı olarak çalışmakta ve 100’ e yakın  ürünü ile sektöre hizmet vermektedir. Bu yıl itibariyle sektörde 25.yılını kutlayan İnterfiks; 1997 yılında ise sektöre sunduğu toprak altı temel ve perde su yalıtımında kuru serpme yöntemi ile uygulanan ürün grubu HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri ile bir ilki gerçekleştirmiş ve su yalıtımı konusunda sektörde yeni bir çağ açarak farklılığını kanıtlamıştır.

HYFIX sistemleriniz ve sunduğunuz çözümlerden bahseder misiniz?
Doğru ve kaliteli hizmet anlayışından hiçbir koşulda ödün vermiyoruz.  Çözüm ve müşteri odaklı bir yaklaşım ile gerek satış öncesi gerekse satış sonrası teknik destek ekibimiz ile birlikte; bir projenin başından sonuna kadar tüm süreçlerde müşterimizin yanında oluyoruz.

Ürün bazında ise HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemlerimiz sektöre büyük avantajlar sunuyor.  Özellikle kış aylarında yaşanan zorlu hava şartlarında uygulanabilme özelliğiyle zamandan maksimum tasarruf sağlayan HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri, toprak altı temel ve perde su yalıtımında; karlı ve yağmurlu hava koşulları da dahil olmak üzere beton dökülebilen her türlü iklim şartında kullanım imkanı ve kolaylığı sağlayan tek ürün olma özelliğine sahiptir.
Betona işleyerek betonu geçirimsiz hale getirmekte olan, uygulama yapılacak bölgede yüzey temizliği gibi hazırlıklara gerek kalmadan zamandan ve operasyon maliyetlerinden tasarruf sağlayan HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri; yalnızca yüzeyi değil betonun tamamını yalıtarak ömür boyu su izolasyonunu garantiliyor.

Kuru Serpme uygulama avantajı ile diğer yalıtım uygulamalarına göre çok daha işlevsel olan ve uygulama öncesi astar, uygulama sonrası koruma katmanı gerektirmez. Seneler sonra oturumdan kaynaklanabilecek kılcal çatlakları,  kendini yenileyen reaktif yapısından dolayı tamir eder. HYFIX, kimyasal su yalıtımı sağladığı bu yüzde 100 performans ile dev projelerin tercihi oluyor.

HYFIX’in, eksiz olma özelliği, yırtılmazlığı ve su geçirimsizlik değerleri ile korozyona karşı en etkin çözüm olduğunun da altını çizerek bir kez daha belirtmek gerek.

Ürün gamınızdan bahsedebilir misiniz? Ürün gamınızı hangi ihtiyaçlara yönelik geliştiriyorsunuz?
İnterfiks Yapı Kimyasalları; su yalıtım sistemleri, zemin sistemleri, teknik harçlar, yapıştırıcılar, harç katkıları, derz dolguları ve beton kür malzemeleri segmentlerinde geliştirdiği nitelikli ve çevre dostu ürün gruplarıyla kalite, güven, çözüm ve hizmet prensipleri üzerine kurulu olan felsefesinden ödün vermeden hizmetlerini sürdürmektedir.

100’e yakın ürünümüz ile bugüne kadar yüzlerce projenin çözüm ortağı olarak başarılı çalışmalara imza atmanın yanı sıra her geçen gün referans listemize dev projeler eklemeye ve sektöre mükemmel çözümler sunmaya devam ediyoruz.

İnterfiks’in niş işi su yalıtımı. Toprak altı su yalıtımı ve perde su yalıtımında,  minimum uygulama hatasını ve zamandan maksimum tasarrufu mümkün kılan,  betona derinlemesine işleyerek, beton içerisinde kimyasal tepkimeler sonrası oluşturduğu nano minerallar ile ömrü boyunca betonu geçirimsiz hale getiren  HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri ile su yalıtımı konusunda büyük bir tecrübeye sahibiz.

Interfiks ürünlerini rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir? Başka bir deyişle ne- den Interfiks ürünleri tercih edilmeli?
Ulusal ve uluslararası standart gereklerine uyarak, sürekli gelişime inanan ve yenilikçi yaklaşımlarıyla sektörün gelişmesinde öncü olmayı hedefleyen İnterfiks;  ileri teknolojik ürünleri ile 1997 yılında sektöründe ilk ISO 9001 belgesini alarak diğer firmalara öncülük etmiştir. Takip eden senelerde ise TSE, CE ve GOST belgelerini de alarak ürünlerinin kalitesini yeniden tescil ettirmiştir. Resmi ve bağımsız laboratuvarlardan alınmış test raporları, güçlü Ar-Ge yapısı, teknik bilgi birikimleri ve dinamik mühendis kadrosu ile Türkiye’de ve yurtdışında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile kendini kanıtlamıştır.

Bir ilke imza atarak 1997 yılında sektöre sunduğumuz,  toprak altı temel ve perde su yalıtımında kuru serpme yöntemi ile uygulanan ürün grubumuz HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleriyle sektör profesyonellerine birçok avantaj sunuyoruz.

Ürünümüzün kalitesinin dışında bizim en büyük gücümüz  tecrübe ve referanslarımızdan geliyor. Ankara nehir yatağı üzerine yapılan bulunan Armada Alışveriş Merkez 1998 senesinde HYFIX kuru serpme sistemi ile yapılmıştır. Son 16 senedir, yüzlerce alışveriş merkezleri, oteller ve konut projelerinde Türkiye ve yurtdışında sayısını hatırlayamadığımız kadar büyük projelerde çözüm ortağı olarak çalıştık. Kısacası aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

Sürdürülebilirlik son yıllarda çok ön plana çıkan bir konu oldu. Bu konuda ürünle- rinizle ve üretiminizde ne gibi farklılıklar ortaya koyuyorsunuz?
Ekonomik kalkınmanın, doğal varlıkları ve çevreyi tahrip etmeden gerçekleşmesi gerekliliğini yönetim anlayışımızın temel ve değişmez unsurlarından biri olarak kabul ediyoruz.  İnterfiks Yapı Kimyasalları;  ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşması ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için geliştirdiği nitelikli ve çevre dostu ürünleri ile sektörde kalitenin korunmasına katkıda bulunmak ve bu ürünlerin doğru kullanılması konusunda sistematik çözümler üretmek misyonu ile hareket ediyor.
Dünyada enerji verimliliği kavramının büyük önem kazandığı günümüzde, doğal kaynaklarımızı korumanın ne kadar önemli olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Dünya genelinde yaşanan bu sorun çerçevesinde ülke liderleri dahi yaşanan iklim değişikliklerine, tükenen doğal kaynaklara dikkat çekiyor, başta ağır sanayi olmak üzere tüm sektörlerde üreticileri dikkatli olmaya davet ediyor.

Amerika Başkanı Barrack Obama’nın 2009’da yaptığı konuşmada belirttiği gibi, yapılarda ömür boyu geçirimsizliği sağlayan, betonun ömrünü 20-30 sene daha uzatan, yeni nesil teknolojik ürünlerinin kullanılması, kaynak kullanımı ve çevresel değerlerimizin korunabilmesi açısından çok önemlidir. İnterfiks; sadece son yıllarda değil, kurulduğu 1989 yılından bu yana yaşam konforunun artırılması ve doğal kaynaklarımızın korunması amacına yönelik olarak geliştirdiği nitelikli ve çevre dostu ürünleri ile sektörde kalitenin sürekliliğinin korunması için çalışıyor.

Özellikle; kuru serpme uygulama avantajı ile diğer yalıtım uygulamalarına göre çok daha çevre duyarlı olan HYFIX; toprak altında zamanla bakteriler tarafında çürümüye ve yok olmayan HYFIX, seneler sonra bile oluşan kılcal çatlakları kendini tamir edebilen reaktif yapısından dolayı betonun ömrü boyunca su yalıtımı sağlıyor.

Sosyal sorumluluklarının ve üzerine düşen görevlerin bilinci ile toplumun ve çevrenin sürdürülebilir gelişimine katkı sunmayı amaç edinen İnterfiks; kuruluşunun 25.yılı kapsamında da bir dizi etkinliğe de imza atıyor.

Bu etkinlikler çerçevesinde 15 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşecek olan;  katılımcılığın ön planda olduğu, çevreye zararı en aza indirilmiş ürünlerin üretildiği, ortak yaşam alanlarının korunduğu ve tasarlandığı kentlere sahip olabilmek için ‘’şeffaflık’’ kavramının çevre, ekonomi ve toplum boyutlarıyla ele alınacağı EKODesign 2014 konferansının ana sponsorları arasında da yerimizi aldık. Birlikte,  paylaşarak, gelişeme olan inancımızla, daha iyi yarınlar için çalışıyoruz.

Öte yandan, ormanların toprak erozyonunu azaltıcı, hatta tamamen engelleyici etkilerini önemseyerek Tema Vakfı öncülüğünde Manisa’nın Salihli Köyünde; bizden tedarik edilen her ton malzeme karşılığında müşterilerimiz adına fidan bağışında bulunarak bir orman projesini de hayata geçiriyoruz. İnterfiks; daha güzel bir dünya için sadece korunmanın yeterli olmayacağına, birlikte çoğaltarak geliştirmek gerekliliğine inanıyor.

2014 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? Hedefleriniz ve beklentileriniz nelerdir?
İnterfiks, her yıl artan cirosuyla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2013 yılında hedeflerimizin üzerinde bir büyüme gösterdik. Bu büyüme trendini 2014 yılında da devam ettirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki beş yıl için bir büyüme programı hazırladık. Bu beş yılda hem yurtiçinde hem de hedef ülkelerde büyümeyi planlıyoruz. Üretimimizin yüzde 20’sini 22 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu yıl rutin mal verdiğimiz ülke sayısını 30’a çıkarmayı planlıyoruz. Türk üretici olarak, niş alanlara yönelik çok iyi olan ürün gamımıza yeni ürünler ekleyerek uluslararası arenada rekabet edebileceğimizi göstermek istiyoruz.