Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mapei ürünleri hakkında eğitim seminerleri düzenliyor

Yapı Kimyasalları sektöründe dünya liderleri arasında yer alan Mapei, Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Wallmerk’i bünyesine katarak 2013 yılında Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Beş yıl içerisinde Türkiye’de sektör lideri olmayı hedeflediklerini belirten Mapei Özel Müşteriler Yöneticisi M. Salih Helvacı, görüşlerini “Bu başarıyı elde etmek için ürünlerimiz hakkında teknik bilgi ve uygulamalar konulu 2014 eğitim seminerlerini Mapei olarak çok önemsiyoruz, yıl boyunca da Türkiye’nin farklı bölgelerinde eğitim seminerlerimiz hızla devam edecektir” şeklinde açıkladı.
Wallmerk’in uzun yıllardır, Türkiye’nin birçok bölgesinde, ustalara yönelik olarak düzenlediği eğitim seminerlerinin bundan böyle Mapei’in ev sahipliğinde gerçekleşmeye devam edeceğini belirten Helvacı, eğitim programının içeriğine ilişkin; “Bölgesel problemleri göz önünde bulundurarak, ustaların işlerini kolaylaştırmaya yönelik pratik kullanım bilgileri veriyoruz. Bu da Mapei gibi küresel bir oyuncunun ürünlerinin daha fazla bilinmesini sağlıyor. Ustalara yönelik olan eğitim seminerlerinin yanı sıra, mimar ve mühendislere yönelik de ürün seminerleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Seminer ve eğitimlerin genel olarak seramik karo uygulamaları, su yalıtımı, yapısal beton tamiri ve ısı yalıtımı alanında bilgi içerdiğini ifade eden Helvacı, güncel teknolojik gelişmeler doğrultusunda doğru uygulama teknikleri, sık rastlanan hatalar ve bu hataların oluşmaması için alınması gereken önlemlerle ilgili ustaları bilgilendirdiklerini iletti. Helvacı ayrıca, “Eğitimlerde, gerekli uygulamalar için doğru malzeme ve uygulama tekniklerinin seçilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Gerek Türk standartları, gerekse de diğer uluslararası standartlarla tanımlanmış malzeme tiplerinin seçimi, yine aynı standartlarla tanımlanan uygulama yöntemlerinin anlatılması ve bunlarla birlikte sürdürebilir çevre için hayati önem taşıyan yapı malzemelerinin zararlı organik bileşen (VOC) yayımı hakkında önemli bilgilere yer veriyoruz” şeklinde açıkladı.