Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Osmanlı tarzı ferforje

Çok eski dönemlerde döküm ile başlayan demiri işleme sanatı, demirin el ile şekillendirilmesiyle başka bir boyuta ulaşmıştı. Bu süreç Fatih Ferforje’nin 1983 yılında ülkemizde ilk defa seri üretim ferforje imalatına başlaması ile birlikte bir sektör konumuna evrildi. Fatih Ferforje’nin başlattığı bu yolun sonucunda günümüzde ferforje artık modern makinelerde standart model ve motifler belirlenerek fabrikalarda üretiliyor ve kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

YENİ YATIRIMLAR SONUCUNDA ÜRETİME BAŞLANDI
Ferforje ürün gamının her geçen gün genişlediğini belirten Fatih Ferforje İç Satışlar Sorumlusu Kemal Filiz, “Ürün gamımızda dövme demirden, kaynaklı modellere, sac parçalardan, döküm korkuluklara kadar birçok ürün barındırıyoruz. 2014 yılında bunlara bir yenisini daha ekleyerek, baskılı sac imalatına başlamış bulunuyoruz.” dedi. 2014 yılında yaptıkları yatırımlara dikkat çeken Filiz, yapılan pres, sürücü ve kalıp gibi birkaç farklı kalemdeki yatırımların birlikte yapılması sonucunda bu ürünün üretilmesinin başarıldığını dile getirdi.

Piyasadaki baskılı saclardan farklı bir imalat tekniği sayesinde Osmanlı tarzı çizgileri taşıyan bir desen ile bu ürün grubunun imalatına başladıklarını belirten Filiz, farklı desen ve tasarımlarla bu ürün grubunda da gelecek dönemler içerisinde çeşitliliklerini arttıracaklarını belirtti.

Baskılı sac imalatının 2014 yılı itibariyle başlandığını ve Fatih Ferforje 2014 katalogu ile birlikte tanıtım çalışmalarının başlayacağını belirten Kemal Filiz, ilk yapılan imalatların müşterilerine numune olarak gönderildiğini ve bu numunelerden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi.