Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Otis Türkiye yeni nesil asansörleri ile dünyayı taşıyor

[kutusag=4049]60 binden fazla çalışanı, 12 milyar doları aşan cirosu ile 200’den fazla ülke ve bölgede faaliyet gösteren dünyanın en büyük asansör firmalarından Otis’in Avrupa’daki en önemli 3 üretim üssünden biri haline gelen Otis Türkiye, geliştirdiği ürün ve teknoloji ile hızlı büyümesini sürdürüyor. Türkiye’de üretim yapan tek uluslararası asansör taahhüt firması olarak üretiminin yüzde 25’ini ihraç eden Otis Türkiye, bulunduğu bölge ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki prestijli projelere özel asansörler üretiyor.

Türkiye’de pazar liderliğini sürdürdüklerini kaydeden Otis Türkiye ve Orta Doğu Direktörü Bora Gülan, “Türkiye’de asansör pazarı yılda yüzde 10 büyürken, biz son 7 yılda her yıl ortalama yüzde 25 büyüdük. Son 5 yılda ciromuzu dolar bazında ikiye katlamayı başardık. Bugün Türkiye’de yüzde 10 olan pazar payımızı yüzde 15’e çıkarmak istiyoruz. 2013’te 110 milyon dolara ulaşan ciromuzu da 2016’da 150 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Sorumlusu olduğumuz Orta Doğu Bölgesi’nde elde edilen ciro ise 400 milyon doları buldu. Bu yıl sonunda bu rakamı 510 milyon dolara çıkarmayı planlıyoruz” dedi.  Güvenlik, kalite ve performansından dolayı Türkiye’de inşa edilen yüksek binaların çoğunda Otis’in tercih edildiğini vurgulayan Bora Gülan, “Ülkemizin yüksek binalarının yanı sıra konut, AVM, havalimanı, otel, metro, hastane ve kamu binalarının en hızlı ve akıllı asansörlerini üretiyoruz. Türkiye’nin lider asansör firması olarak, ülkemizde ve farklı coğrafyalardaki prestijli yüksek binalar için ürün tasarlayıp geliştirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
“KAYIŞ SİSTEMLİ, MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLERİMİZİ BÜTÜN DÜNYAYA SATIYORUZ”
Otis Türkiye’nin, aynı zamanda 70 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip makine dairesi olmayan asansör üretimi yapan ilk ve tek Türk firması olduğunu belirten Bora Gülan, şunları söyledi: “Yeni nesil asansör sisteminin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2’ kayış sistemli, makine dairesiz asansörler Otis Türkiye’nin ana ürünüdür. Asansörü taşıyan çelik halatları kayışa çevirdiğimiz yeni sistemle enerji tasarrufu sağlarken kullanım ömrünü 8 yıldan 25 yıla çıkardık. 30 kişilik taşıma kapasitesini 70 kişiye çıkardığımız asansörün Ar-Ge’sini, tasarım ve mühendislik uygulamalarını biz yaptık, şimdi bütün dünyaya satıyoruz. Dünyanın en görkemli yapılarından Avustralya Sidney Opera Evi’nin asansörlerini de bu ürünümüzle değiştiriyoruz.”

11 BİNİN ÜZERİNDE ASANSÖRE SERVİS HİZMETİ
Otis Türkiye’nin İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan fabrikasında yıllık 1700 adet asansör üretimi gerçekleştiriliyor. Kurulduğu günden bu yana “önce emniyet” ilkesi ile mevcut ürünlerini sürekli geliştiren firma, kalite geleneğini de sürdürmek amacıyla her yeni ürününü dünyanın en sıkı kalite ve emniyet testlerinden geçiriyor. Ana faaliyet alanı asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol olan Otis Türkiye; sürekli genişleyen servis portföyü ve kadrosuyla, Otis dışında 150’den fazla markaya ve 11 binin üzerinde asansöre servis hizmeti veriyor. Konutlardan gökdelenlere kadar her çeşit yapı grubuna servis sağlayan Otis, bugün Türkiye’de 80 yıldır hizmet veren asansörlere sahip olmanın ayrıcalığı ile faaliyet gösteriyor.