Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Poncebloc, artık Bauhaus’da

Dünyada farklı ülkelerdeki varlığının yanısıra Türk yapı sektörüne de hızla giriş yapan PonceBloc, duvar blokları, lentolar, asmolenler, paneller ve toz grubundan oluşan ürün gamı ile oluşturduğu standı ile Kozyatağı Bauhaus ziyaretçilerine ürünlerini tanıtıyor.

Türk inşaat sektörünün yeni yapı elemanı olarak hafifliği ile devrim yaratacak olan PonceBloc; Fransız know how’ı, Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri’de üretiliyor. Ponzadan üretilen PonceBloc, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir doğal bir ürün… Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de fark yaratıyor. Bauhaus ile yapılan çalışma hakkında bilgi veren PonceBloc Pazarlama Müdürü Özge Sipahioğlu, ürünlerinin satış ekipleri ve bayi kanalı vasıtası ile perakende sektörde ve projelerde varlığının yanısıra, Bauhaus gibi güçlü bir yapı market grubu ile son kullanıcıya da ulaşarak marka bilinirliğini arttırmayı hedeflediklerini belirtti. Son kullanıcıların ürünlere olan yoğun ilgisini memnuniyet verici bulduklarını belirten Sipahioğlu, Bauhaus kurumsal müşterileri ile de yakaladıkları sinerjinin altını çizdi. Sektörde yüksek metrajlı işlerde yoğun fiyat rekabeti yaşanırken, Bauhaus kurumsal müşterilerinde, nispeten daha düşük metrajlı projelerde, kar marjı olarak daha yüksek oranlara ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Sipahioğlu, taksitle alışveriş imkanının olmasının da birçok kurumsal müşteriyi rahatlatan bir yaklaşım olduğunun altını çizdi. Bauhaus ile başladıkları bu çalışmada pilot bölge olarak Kozyatağının seçildiğini belirtirken, burada Mayıs ayı sonuna kadar standlarının kalacağını, sonrasında da diğer şube ve illerde de yıl içinde standlarının yer alacağını sözlerine ekledi.

PonceBloc, Kayseri’de bulunan 5 bin metrekare kapalı, 63 bin metrekare açık alandan oluşan fabrikası, İzmir ve İstanbul’da ofisleri ve hızla genişleyen seçkin bayi ağı ile tüm Türkiye’ye hizmet veriyor.