Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Vefa, Teknopark İstanbul’da şirket kurdu

[kutusag=4051]Prefabrike ve çelik yapı sektörünün önde gelen gruplarından Vefa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, holdingin merkezine konumlandırdıkları ve görevi kurum içindeki tüm birimler ile etkileşimi sağlayarak inovasyon çalışmalarını yürütmek olan İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’ni Teknopark İstanbul’a taşıdıklarını ve şirketleşme sürecini tamamladıklarını söyledi.

Vefa’nın İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’nde akademik düzeyde çalışmalara imza atmış mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan geniş bir ekibin olduğunu kaydeden Güner, “Ayrıca danışmanlar ve akademisyenler ile işbirlikleri yaparak onları da süreçlerimize dahil ediyoruz. Holding bünyesindeki bu birimimizi şimdi bağımsız bir kurumsal yapıya kavuşturduk. Teknopark İstanbul’daki ofisimizin açılışını gerçekleştirdik ve yeni yerimiz ile birlikte şirketleşme sürecini de tamamladık. Böylece sektörel bakış açımızla pek çok kritik alanda ülkemizin teknoloji ihtiyaçlarına çözümler üretebileceğiz” açıklamasında bulundu.

Teknopark İstanbul’da faaliyete geçen ofisin ve kurulan şirketin çalışmaları ve hedefleri hakkında da bilgi veren Orhan Güner, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine yoğunlaşacaklarının altını çizdi. Şirketin TÜBİTAK, KOSGEB, TTGV, kalkınma ajansları ve üniversiteler ile proje geliştireceğini söyleyen Güner, hedeflerini, “İleri teknoloji malzemeleri alanında Ar-Ge faaliyetleri yapmak, üretilen ürünlerde alternatif ve yeni malzeme denemeleri yaparak savunma sanayine yönelik yeni ürünler geliştirmek, düşük termal iletim katsayısına sahip hafif malzemeler geliştirmek, mevcut ürünlerde katma değeri yükseltecek çalışmalar yürütmek ve yenilenebilir enerji alanında çalışmalar yapmak” olarak sıraladı.