Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

3. Boğaz Köprüsü inşaatı, Teknovinç kalitesi ile ilerliyor

POTAIN marka kule vinçlerin ve STROS marka malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 25 yılı aşkın süredir yürütmekte olan TeknoVinç, köprü ayaklarında bulunan eğim nedeni ile iç içe çalışma özelliğine sahip 2 adet POTAIN MR 615 ve 2 adet POTAIN MCR 225A model kule vinç ile üçüncü Boğaz köprüsü projesinde yer alıyor. 32.000 kg. maksimum yük kaldırma kapasitesine sahip olan POTAIN MR 615 ve 14.000 kg. yük kaldırma kapasitesine sahip POTAIN MCR 225A model kule vinçler, köprü ayaklarının inşaatında kullanılıyor. 

Kule vinçlerin yanı sıra inşaat alanında kullanılan STROS marka 4 dış cephe asansörü, 24 saat boyunca, köprü ayaklarının inşaatında kullanılan hareketli beton kayar kalıplarına her seferde, 25 kişiyi ya da 2000 kg. yükü 4 dakika süre içerisinde 320 metre yüksekliğe taşıma kapasitesiyle projeye büyük katkı sağlıyor.

İnşaat alanın çok güçlü rüzgarların etkisi altında olması nedeniyle tercih edilen ekipmanların tümü, Avrupa normlarıyla sertifikalandırılmış kalite ve güvenlikle özdeşleşmiş olarak belirlenmiştir.

TeknoVinç, şantiye sahasında yapılan tüm teknik işlemler için, proje süresince 24 saat hizmet verebilen teknik destek ekibi ve yedek parça stoklarını da şantiyede hazır bulunduruyor.