Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HMF Hyundai Asansör

Kuruluş: 2009
Şirket: HMF Hyundai Asansör
Motto: Hızlı, Güvenli, Konforlu…

Kore’nin en büyük holdinglerinden biri olan Hyundai 1984 yılında ürün yelpazesine asansör ve yürüyen merdiveni de ekleyerek bugüne kadar bu alanda sayısı 100.000 üniteyi bulan projeye imza attı. Kore’de 205 m yüksekliğindeki asansör test kulesini inşa ederek bu kuleye 18 m/s lik asansör ve 7 m/s lik panoramik asansör tesis eden Hyundai; Kore, Hindistan, Pakistan başta olmak üzere birçok ülkede pazar lideri ve elliden fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Dünyada birçok metro ve tren istasyonlarının yanı sıra çeşitli havalimanları, iş merkezleri ve gökdelenler gibi büyük ve kaliteli projelere imza atan Hyundai, 2009 yılı başında HMF güvencesi ile Türkiye pazarına hızlı ve güçlü bir giriş yaptı. Uzak Doğu ve Orta Doğu pazarında ciddi bir paya sahip olan Hyundai, Avrupa’daki ilk satışını da Türkiye pazarında HMF ile gerçekleştirdi. Balkanların en yüksek binası olan Cevahir Residence & Shopping Center’da asansör ve yürüyen merdivenlerinde HMF Hyundai Asansör tercih edildi.

Her tip ve modeldeki ürünlerin satış, pazarlama, montaj, bakım-servis ve modernizasyonu ile bunlara ait tüm yedek parça ve komponent ihtiyacını karşılayan HMF Hyundai Asansör hız, güven ve konfor odaklı çözümleriyle kısa sürede, prestijli projelerin tercih ettiği bir marka oldu.
Özellikle 25 kat üzeri hızlı ve güvenli çözümlere ihtiyaç duyan büyük projelere, metro istasyonlarına, iş merkezlerine ürün sağlayan HMF Hyundai Asansör, satış sonrası servis kalitesiyle de öne çıkmaktadır.

ÜRÜN YELPAZESİ
HMF Hyundai Asansör’ün ürün yelpazesinde; asansör, yürüyen merdiven, yürüyen bant, otomatik park sistemleri ve metro platform kapıları bulunmaktadır.

HMF Hyundai Asansör, geniş ürün özelliklerinin yanı sıra, özellikle yüksek katlı binalarda uyguladığı “ultra yüksek hızlı asansörleri” ve çevreci çözümleri ile sektörde öne çıkmaktadır. Hızlı ve konforlu bir hareketin başlangıcı olan Ultra Yüksek hızlı asansörler, kalıcı mıknatıslı, senkron motorlu, yüksek verimli dişlisiz tahrik sisteminin; yüksek hassasiyetli kumanda inverterli kullanım sisteminin ve başka patentli yüksek hız fonksiyonlarının kullanıldığı gelecek kuşak asansörler olarak HMF Hyundai Asansör adıyla önemli projelerde yerini aldı.

Yatay ve dikey taşıma çözümleri sunan HMF Hyundai Asansör ileriki dönemlerde metro platform kapıları  olarak adlandırılan PSD ile müşterilerine bu alanda da destek vermeye devam edecektir. PSD Metro Platform Kapı Sistemleri; metro ve hafif raylı sistemlere uygulanabilen platform alanını ray tünelinden sabit bir duvar (bölme) ve kayar kapılarla ayıran bir güvenlik aracıdır. Metro daha önce belirlenen yerde durduğunda sinyal sistemi bölme kapılarının, aracın kapılarıyla aynı anda açılmasını sağlıyor. Bu ürün yolcuların güvenliğini sağlamakla kalmayıp ayrıca platformu sesten, kirden korumakta, ısıtma ve soğutma verimliliğini arttırmaktadır.

YER ALINAN PROJELER
Türkiye’de saygın projelere asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant sağlayan HMF Hyundai Asansör; Avrupa’nın en büyük adalet sarayı İstanbul Adalet Sarayı ile başladığı başarı grafiğini,  dünyanın En İyi Mimari Ödülü’ne sahip Varyap Meridian, Türkiye’nin en modern spor kompleksi Ülker Sports Arena, Çağlayan’ın en yüksek ofis binası Nurol Tower, Avrupa’nın 5. en yüksek ikiz kuleleri Folkart Towers, karma kullanım kategorisinde Avrupa’nın en prestijli mimari projesi ödülüne layık görülen Sarphan Finans Park, Avrupa’nın en büyük ve Türkiye’nin ilk otomobil alış-veriş merkezi Autopia, Batışehir, Acıbadem Üniversitesi, , 4 farklı DAP projesi (Tango, Dalga, Burgu Kule ve Royal Center), Fenerbahçe Stadyumu, Dumankaya Horizon, Innovia Ispartakule, Terracemix, Modern Vadi, Mesa Kartal, Polimeks Bademlik Otel gibi birçok projede, Türkiye’nin prestijli firmalarıyla çalışarak devam ettirmiştir.

HEDEFLER
HMF Hyundai Asansör, Türkiye’de inşaat sektörünün sürekli gelişimine duyduğu güvenle bu işbirliğini hayata geçirmiş ve sektörde kalıcı olduğunu göstermiştir. Kuruluşundan bugüne hızlı bir büyüme gerçekleştiren HMF Asansör uzun vadede çok daha fazla büyüme beklemektedir.

HMF Hyundai Asansör havaalanları, şehir hastaneleri ve metro projelerinde daha fazla yer alarak Hyundai Asansörü Türkiye’de daha yükseklere taşımayı hedeflemektedir.