Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İncek Loft: Akfen İnşaat’tan Ankara’ya Loft

Üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı inşaatlarındaki uzmanlık ve tecrübesiyle Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, konut sektörüne yeni bir projeyle giriş yapıyor. Akfen İnşaat’ın konut markası Loft, “İncek Loft” projesiyle Ankara İncek’ta hayat buluyor.

Akfen İnşaat güvencesi ve uluslararası ödülere sahip Tabanlıoğlu Mimarlık imzasıyla hayata geçirilen İncek Loft, başkent Ankara’nın yeni cazibe merkezi İncek’in en büyük konut projesi. İncek Loft projesi’nin lansmanı dolayısıyla 25 Nisan günü gerçekleştirilen basın toplantısına; Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın, Akfen Gayrimenkul Geliştirme ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü  Barış Barçak ve İncek Loft Mimarı Melkan Tabanlıoğlu katıldı.
HAMDİ AKIN: “TÜRKİYE’YE DEĞER KATAN PROJELERDE İMZAMIZ VAR”
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, toplantıda yaptığı konuşmasında Akfen Holding ve iştiraklarinin faaliyetlerinden bahseden ve havaalanı inşaatlarından, denizyolu yatırımlarına enerjiden gayrımenkule kadar geniş bir yelpazade yatırımlarının bulunduğunu ifade eden Akın: “Türkiye’ye değer katan pek çok projede imzamız var. Akfen Holding, 2013 sonu itibariyle 5,4 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı.” dedi.

İstanbul’da büyük ilgi ve talep gören Levent Loft’tan sonra şimdi İncek Loft’u başkent Ankara’da hayata geçirdiklerini belirten Akın, Akfen Holding’in temellerinin de Ankara’da atıldığını hatırlattı. Akın şunları söyleyerek devam etti: “38 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Akfen Holding’in temelleri Ankara’da atıldı. Ankara’da kurulduk, Ankara’da büyüdük ve Ankara’da pek çok değerli projeyi hayata geçirdik. Şimdi, Ankara’nın yükselen bölgesi  İncek’te, İncek Loft gibi oldukça iddialı ve kazançlı bir projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz”

İNCEK LOFT, ANKARA’NIN YENİ CAZİBE MERKEZİ; İNCEK’İN EN BÜYÜK KONUT PROJESİ
Akfen İnşaat’ın Akfen Holding’in en eski iştiraki olduğunu belirten Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın, “Bugüne kadar Atatürk Havaalanı Yeni Dış Hatlar Terminali, TED Ankara Koleji Yerleşkesi, Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Hattı, Ibis ve Novotel inşaatları, HES inşaatları, Atıksu Arıtma Tesisleri, Devlet Hastanesi inşaatlarına kadar pek çok üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı projesini başarıyla tamamladık” dedi.
Akfen İnşaat’ın Ankara, İzmir ve İstanbul’da konut projeleri hayata geçirdiğini belirten Akın: “Son olarak Tabanlıoğlu Mimarlık imzasıyla İstanbul’da hayata geçirdiğimiz Levent Loft projesiyle Türkiye’yi yepyeni  bir konseptle tanıştırdık. Şimdi ise doğduğumuz yerde Ankara’da,  gelişen, değişen yeni Ankara’nın kalbi İncek’te İncek Loft projesini sunuyoruz. Ankara’nın yeni cazibe merkezi İncek’in en büyük konut projesi İncek Loft, iddialı bir konut projesi olmasının yanında başkentlilere sunulan kârlı bir yatırım fırsatı” dedi.

1135 KONUTLUK İNCEK LOFT’TA DAİRELERİN BRÜT METREKARE FİYATI 3 BİN TL’DEN BAŞLIYOR
Proje hakkında detaylı bilgileri aktaran Akfen Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü  Barış Barçak: “İncek Loft,  reklam kampanyamızda da ifade edildiği üzere keyifli olduğu kadar kazançlı, kazançlı olduğu kadar estetik bir proje” dedi. Bu kazancı benzersiz bir fiyatlama modeli ile ilk kez ilk günden açıklıyoruz. 3 + 1 odalı bir konut tipi 2016 Nisan tesliminde 594.000 TL, 2015 Hazirana kadar 525.000 TL, 8 Haziran 2014’e kadar 450.000 TL.

1+1’DEN 6,5+1’E KADAR DEĞİŞEN DAİRE SEÇENEKLERİ
Yüksek Evler, Ankara Evleri ve Teras Evler’den oluşan İncek Loft’ta her aile tipine ve bütçeye göre farklı daire seçeneklerinden oluşan tercih imkanları sunuluyor. 1+1’den 6,5+1’e kadar 71m² ile 562 m² arasında farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor. 1135 konuttan oluşan İncek Loft’ta dairelerin ortalama brüt metrekare fiyatları 3.000 TL’den, daire fiyatları ise 218 bin TL’den başlıyor. Dairelerin lansmana özel, yüzde 1 KDV fırsatı ve yüzde 10 peşinat yada 50 aya kadar vade farksız ödeme planları ile sunulduğunu belirten Barçak:’İncek Loft ödeme planlarıyla da iddialı olduğu kadar kazançlı bir proje. Akfen bünyesinde 24 aydan 50 aya kadar vade farksız ödeme seçeneği sunuyoruz. Banka kredisi kullanımında da 120 aya kadar vade ve toplam tutarın %75 ine kadar kredi kullanımı imkanı bulunuyor” dedi. Barçak, Nisan 2016 itibariyle daire teslimlerinin başlayacağını da sözlerine ekledi.

TABANLIOĞLU MİMARLIK İMZASI
İncek Loft projesinde Levent Loft ve Loft Bahçe’nin de mimarı,  uluslararası işleriyle de tanınan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Projenin mimarı Melkan Tabanlıoğlu projeyi şöyle tanımlıyor: “Konut ağırlıklı karma bir proje olarak tasarlanan İncek Loft’ta, çağdaş bir mahalle ortamı yaratılıyor. Yeşil peyzaj, gezinti ve rekreasyon alanlarıyla binaların birbirine bağlandığı, kent yapılanmasının doğayla bir arada ele alındığı İncek Loft, geleneksel semt anlayışını 21. yüzyıla taşıyacak. Hem sakinleri hem ziyaretçiler için kentsel değerlere ve doğal kaynaklara saygı çerçevesinde geliştirilen projenin yüzde 75’i  peyzaj ve sosyal alan olarak ayrılıyor.”

YÜZDE 75 PEYZAJ VE DONATI ALANLARI
108 bin m² lik arsa üzerine inşa edilen İncek Loft’ta % 75 peyzaj ve donatı alanından oluşuyor. Projede 2 km uzunluğunda yürüyüş parkuru, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları gibi geniş spor alanları, Ankara’da bir ilk olan profesyonel gözlem evi, cep sineması, parti evi, hobi atölyesi, çocuk oyun parkı gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

ANKARA’NIN EN GÜZEL HAVASINDA DOĞAL, SAĞLIKLI HAYAT
İncek Loft,  güvenilir çevre laboratuvarlarından alınan belgelerle kanıtlanan, İncek’in temiz havasında oksijen dolu bir yaşam vaad ediyor. İncek Loft projesinde  ayrıca sebze ve meyve yetiştirilecek organik bahçeler, özel çiftliklerden gelen ürünlerin satışa sunulacağı organik pazar bulunuyor.

SİTE İÇİNDE ARAÇ YOK
İncek Loft’ta her daire için kapalı otopark bulunuyor ve araçların direkt kapalı otoparka girişiyle sosyal yaşam alanına araç girişi engelleniyor. Site içinde 2065 araçlık otopark alanı ve Site girişinde 186 araçlık misafir otoparkı bulunuyor.