Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kale’ye A’ Design Award’dan 2 tasarım ödülü

Kale, bünyesindeki Banyo Tasarım Ofisi  ve alanında uzman tasarımcılarıyla yaptığı işbirliği sonucu hayata geçirdiği koleksiyonları ile uluslararası düzeyde başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Estetik ve işlevsellik üzerine kurguladığı banyo ürünlerini günümüz kullanıcısıyla buluşturan Kale, Pearl serisini tasarlayan, Spirit serisini de İtalyan tasarımcı ile koordinasyon sağlayarak ortaya çıkaran Kale Banyo Tasarım Ofisi’nin özgün çalışmalarıyla 2 önemli ödül daha kazandı. İtalya’da düzenlenen A’ Design Award 2013-2014’e ‘Banyo Ürünleri’ kategorisinde katılan Kale’nin Spirit serisi “A’ Design Silver Award”, Pearl serisi ise “A’ Design Bronze Award”a layık görüldü.

Kaleseramik Stratejik Tasarım Koordinatörü Sertaç Ersayın, bu yıl A’ Design Award’da 2 ayrı tasarım ödülüne layık görülen Kale’nin, uluslararası alanda önemli bir başarıya daha imza attığını belirterek, “Aldığımız prestijli ödüller, tasarım grubumuzu daha da yenilikçi ve özgün ürünler tasarlamak için motive ediyor. Kale olarak, bu yıl ‘Eternal Kabin+Aksesuar Sistemi’ ile Interior Innovation Award 2014 ödülünü de almaya hak kazandık. Geçen yıl da A’ Design Award’da 4 ödül birden kazanarak tasarım alanında önemli bir başarıya imza attık. Ayrıca dünyanın en köklü tasarım ödüllerinden iF Product Design Award 2013’ten de 2 ayrı ödülle döndük. Yine yakın dönemde EDIDA’da (Elle Decoration International Design Awards) ‘Duvar Kaplamaları’ kategorisinin birincisi olarak, önemli bir ödüle daha sahip olduk. Tüm bunlara ek olarak Kale Grubu; firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendiren Design Management Europe tarafından (DME) onur ödülüne layık görüldü. Yenilikçi yaklaşımla sürdürdüğümüz ve çok yakın dönemde aldığımız birçok uluslararası ödülle, tasarım alanında oluşturduğumuz stratejide emin adımlar ile ilerlediğimizi bir kez daha kanıtladığımızı düşünüyorum” dedi. solid malzemenin birleşimi banyolarda sofistike olduğu kadar modern bir çağrışım da yaratıyor.