Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ODE, 3 büyük fuarla Rusya’ya çıkarma yaptı

2013’te ODE Rusya’yı kurarak Bağımsız Devletler Topluluğu ve diğer bölge ülkeleriyle olan ticaret hacmini artırmayı hedefleyen ODE, Rusya’daki faaliyetlerini hızlandırdı. Bu kapsamda Şubat – Nisan aylarında Rusya’da düzenlenen Aquatherm, Yugbuild ve Mosbuild fuarlarına katılan ODE, 3 yıl içinde bölgedeki ticari faaliyetlerini 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

ODE Yalıtım bölgedeki iletişim faaliyetlerine de büyük bir hızla devam ediyor.  Mosbuild Fuarı’nda da dağıtılan Global Connection’ın son sayısında da ODE Yalıtım’a geniş yer verildi. ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın Rusya pazarına dair açıklamaları Rusya’nın önde gelen gazeteleri Pravda ve Kommersant’da yayımlanarak 14 milyon okuyucuya ulaştı. Haberde, ODE’nin Rusya’daki konumunun her geçen gün güçlendiğinin altı çizilirken, Rusya ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin gelişme potansiyeline ve ODE’nin Rusya pazarındaki büyüme hedeflerine dikkat çekildi. 

Türkiye’yi 65 ülkede temsil ederek bir dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla yürüyen ODE Yalıtım, Rusya’da düzenlenen fuarlara “ODE: Yalıtım çözümlerinde Global Partneriniz“ konseptiyle katıldı. ODE, fuarlarda yaptığı çalışmalarla büyük pay hedeflediği Rusya ve çevre ülkelerdeki yalıtım pazarları için önemli ticari işbirliklerine de imza attı. Düzenlenen 3 fuara ODE Rusya’nın geniş kadrosunun yanı sıra, Türkiye ODE’den de yetkililer katıldı.

Rusya’daki fuarların beklentilerinin de üzerinde başarılı geçtiğinin altını çizen ODE Genel Müdürü Ali Türker, “Yüksek büyüme potansiyeli taşıyan Rusya bizim için önemli bir pazar. Bağımsız Devletler Topluluğu ve diğer bölge ülkeleriyle olan ticari işbirliklerimizi büyütmek için birçok çalışma yürütüyoruz. Bu yıl Moskova’da iki, Krasnodor’da bir olmak üzere bölgenin en önemli yapı ve ısıtma-soğutma fuarlarında yerimizi aldık. ODE Rusya’nın da kurulmasıyla bölgedeki bilinirliğimizin ve tercih edilme oranımızın daha da artacağına inanıyoruz. Henüz çok yeni olmasına rağmen Rusya’daki ofis ve lojistik merkezimizin olumlu etkilerini şimdiden görmeye başladık. Dünyanın 65 ülkesinde olduğu gibi, Rusya’da da Türkiye’nin payını artıracağız. 5 yıllık vadede ODE’nin bu bölge pazarındaki dinamikleri etkileyecek büyüklüğe ulaşacağına inanıyoruz. Rusya’daki faaliyetlerimiz artarak devam edecek” dedi.