Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Petek Banyo

Kuruluş: 1993
Şirket: Petek Yapı Gereçleri
Fabrika: 20.000 m² kapalı alan / İstanbul
Şatış Ağı:  Türkiye genelinde 81 ilde 450’nin üzerinde bayi ağı ve yapı marketler ( Bauhaus, Koçtaş )
Motto: Hayal gücünü, bilgi ve tecrübeyle harmanladık. Tasarımı hayata dahil ettik.

Sektöründe yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla  tercih edilen ilk üretici ve marka olmayı hedefleyen Petek Banyo 1993 yılında İstanbul’da kuruldu. Ahşap banyo mobilyaları, metal banyo aksesuarları, Duroplast klozet kapakları alanında faaliyet gösteren Petek Banyo, 200’ün üzerinde konusunda uzman personelle, 20.000 m2 kapalı alanda ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi, CE ve TSE normlarında üretim gerçekleştiriyor.   Petek Banyo, banyo mobilyasında yıllık 240.000 modül, metal aksesuarda yıllık 2- 2.5 milyon parça, klozet kapaklarında yıllık 600.000 adet kapasitesiye sahip. Banyo mobilyasında, 80 ana modelden oluşan farklı renk ve ebatların da bulunduğu geniş ürün yelpazesini kaliteye, tasarıma ve uygun fiyata önem veren müşteri kitlesini hedefleyerek satışa sunuyor.
TASARIMDA İNCE DETAYLAR VE FARKLILIKLAR
Petek Banyo, tasarım sürecini iyi bilen ve bu süreci, Ar-Ge birimini oluşturan profesyonel ekipleri sayesinde yenilikleri ve talepleri takip ederek gerçekleştiriyor. Mobilyadaki en önemli unsur olan tasarımda ince detaylar ve farklılıkların önemli olduğu bilinciyle hareket ediyor. Yapılacak tasarımın müşteri beklentilerine cevap verebilecek nitelikte olması konusundan taviz vermeyen Petek, kalite ve uygun fiyatı bir arada sunuyor.

34 ÜLKEYE İHRACAT
İrlanda, Almanya, Belçika, İngiltere, Macaristan, Yunanistan, Moldova, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Kosova, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Makedonya, KKTC, Rusya, İran, Irak, Fransa, Sırbistan, Libya, Mısır, Cezayir, Gana, Malta, Bosna- Hersek, Lübnan, Ürdün, S.Arabistan, Katar ve İsveç’e kadar toplam 34 ülkeye üretiminin %30’unu ihraç ediyor.