Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Prysmian Group, Ftth Konferansı’nın Altın Sponsoru Oldu

Her yıl Avrupa’nın farklı şehirlerinde gerçekleştirilen FTTH Konseyi Avrupa Konferansı’nda, Prysmian Group, telekomünikasyon sektörü ve FTTH pazarlarına yönelik yeni çözüm önerilerini sundu. Konferansta firmalar, FTTH teknolojisinin son gelişmelerinin yanı sıra, geliştirdikleri teknolojik ürünlerini de sergileme imkânı elde etti. Konferansın Altın Sponsorları’ndan biri olan Prysmian Group’un standında şirketin yenilikçi yüzü ve başarılı iş örnekleri katılımcılarla paylaşıldı. Bu konferansta, daha az yer kaplayan fiber kablo ihtiyacına cevap olarak tasarlanan ve kurulum sırasında da birçok avantaj sunan Flextube® teknolojisi tanıtıldı. Bu yeni teknoloji sayesinde, kurulum süresi kısalırken, fiber internete erişim daha çabuk ve kolay hale geliyor. Ürünlerde çoğunlukla Prysmian Group G.657.A2, BendBrightXS türü fiber kablolar kullanılırken, Flextube® teknolojisi çoğunlukla operatörlere sunuluyor. Bu teknoloji, Avrupa’nın büyük bir kısmı başta olmak üzere Latin Amerika ve Okyanusya’da da geniş alanlarda kurulmaya başlandı.
Prysmian Group’un standında kurulumun en zahmetli ve masraflı kısmı olan tüketiciyle bağlantı süreciyle (FTTH) ilgili çözümler de paylaşıldı. Bunlardan biri, ana bir kaynaktan birden fazla tüketiciye dağıtım sağlayan Prysmian teknolojisi; G.657.A2 tipi BendBrightXS, fibere bağlı VerticasaXS çözümü kablo içerisinden çıkartılabilen fiber modüller ve fabrika ortamında bağlantıları yapılmış son kullanıcı modüllerini içeren bir sistem. Bu sistem sayesinde fiberdeki ek sayısı en aza indirilerek ve bağlantı direkt olarak aboneye ulaştırılabiliyor. Böylece kurulumcunun da işi kolaylaşıyor. Bu erişim sisteminde de Flextube teknolojisi kullanılmakta ve önceden konnektörlemesi yapılmış shaft kabloları sayesinde çok farklı alanlarda çözüm sağlıyor. Bu çözüm Fransa, Almanya, İspanya, Portekiz, Birleşik Krallık, Benelüks Ülkeleri ve birkaç Doğu Avrupa ülkesinde farklı alanlarda kullanılıyor.

Konferans boyunca büyük ilgi gören Prysmian Group standına fiber optik altyapı için çalışmalarını sürdüren ve fuara Prysmian Group davetlisi olarak katılan Azerbaycan Hükümeti’nden yetkililer büyük ilgi gösterdi. Prysmian Group Türkiye İhracat Satış Direktörü Murat Tezcan ve Telekom Satış Müdürü Öner Özemre, FTTH konferansı’nda Azerbaycan Bakanlığından yetkililere Prysmian Group ürünlerini yakından tanıttılar. Azerbaycan Hükümeti ile Prysmian Group işbirliği son dönemde hız kazanan fiber alt yapı çalışmalarını destekler niteliğe sahip. Prysmian Group yetkilileri, Azerbaycan Heyetiyle bir araya gelerek işbirliği kapsamında yapılacak konulara ilişkin sunum gerçekleştirdi.