Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Saint- Gobain Weber, KTÜ öğrencileri ile buluştu

Endüstriyel harç üretiminde dünya lideri Saint-Gobain Weber, geçtiğimiz ay Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine “Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ve Yapılarda Su Yalıtımı ve Önemi” konulu iki seminer verdi.
İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından ilgiyle karşılanan seminer 200’e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri konulu ilk seminerde, ısı yalıtımının önemine değilinirken, doğru malzeme seçimi ve doğru uygulama tekniklerine vurgu yapıldı. Yapılarda Su Yalıtımı ve Önemi konulu seminerde ise;  su yalıtımının gerekliliği vurgulanarak, doğru su yalıtımı için uygulama esaslarına değinildi.