Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Verimli şingıl

IKO firmasınca üretilen ve Onduline Avrasya tarafından ithal edilen yeni ve geliştirilmiş bir lamine tip şingıl olan Biltmore birçok avantaj getiriyor.

Uygulama kolaylığı ve kaplama alanı açısından verimli Biltmore şingılı sunan Onduline Avrasya’nın Pazarlama Müdür Yardımcısı Binnur Ertuş Şimşek Biltmore şingıllarının üzerinde bulunan 3,5 cm eninde ve iki beyaz çizgi ile belirlenmiş tespit alanının uygulamayı çok daha kolay hale getirdiğini belirtti. Şimşek; Biltmore şingıllarının kaplama alanı açısından ise en verimli şingıl olduğunu, sadece 20 şingıl ile bilinen tüm diğer tiplerden daha fazla alan (3,1 m² net) kapladığını da sözlerine ekledi.

Ürünü ustalara tanıtmak amacıyla geçtiğimiz aylarda bir etkinlik çerçevesinde düzenlenen toplantıya Onduline Avrasya ekibi ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen çatı ustaları katıldı. IKO firmasından uygulama mühendisi Martin Madvej ve Onduline Pazarlama Müdür Yardımcısı Binnur Ertuş Şimşek’in verdiği seminerde, çatı malzemesinin kullanımı uygulamalı olarak ustalara ve Onduline çalışanlarına gösterildi. Toplantının sonunda ustalar arasında en hızlı bir çivi çakma yarışması düzenlendi.