Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“Yatırımın Fırsat Günleri” Best Gayrimenkul Fuarı’nda

Türkiye’nin en büyük fuar organizasyonu markalarından biri olan Bileşim, gayrimenkul sektörünün önemli firmalarını bir araya getirecek yepyeni bir fuar düzenliyor. 16-19 Ekim  tarihleri arasında Lütfi Kırdar kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek BEST Gayrimenkul Fuarı’14, sektör oyuncularını yatırımcıyla buluşturacak önemli bir platform olmayı hedefliyor. “Yatırımın Fırsat Günleri” mottosuyla düzenlenen fuar kapsamında yatırımcılar, bugüne kadar hayata geçirilen fuarlardan farklı olarak özel indirimler ve ekstra vadelerden ve firmaların sunacağı özel avantajlardan da yararlanabilecekler. Fuar ayrıca sektörün ana konularına eğilen panellere de ev sahipliği yapacak.

BEST Gayrimenkul Fuarı’14’ü, gayrimenkul sektörünün talebi üzerine ve İnşaat Dünyası Dergisi’nin katkılarıyla düzenlediklerini belirten Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Üstün, fuarcılık konusundaki deneyimlerini gayrimenkul sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda değerlendireceklerini ifade ediyor. Üstün, “Gayrimenkul sektöründe kızışan rekabet, artan tüketici talepleri, ekonomik dengeler, yönetmelikler, sertifikalar ve markalaşma gibi pek çok dinamiğin ortasında gerçekleştirilen konut ve ofis projeleri, arsa alım satımları alıcılar için kaotik görünüyor. BEST Gayrimenkul Fuarı’14 ile yatırımcıya alternatifleri gözden geçirme olanağı ve sağlıklı bir satın alma fırsatı sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda çok yaygın olarak nihai tüketicinin ilgisini çekecek çalışmalar da yürütüyoruz” diyor.
BEST GAYRİMENKUL FUARI’15, ULUSLARARASI BİR FUAR OLACAK
Gayrimenkul sektörünün yatırımcıyla buluşma platformu olmayı hedefleyen BEST Gayrimenkul Fuarı’14, yurt içinde gerçekleştirilen projeleri Türkiye’den ve pek çok ülkeden yatırımcılar ve nihai tüketiciyle buluşturacak. Ancak hedeflerinin fuara uluslararası bir kimlik kazandırmak olduğunu söyleyen Mustafa Üstün şunları söylüyor: “Bu yıl fuarımızı Rusya, İngiltere, Avrupa Birliği, Körfez ve Orta Doğu ülkelerinden pek çok yatırımcının izlemesini bekliyoruz. Gelecek yıl ise fuarımıza uluslararası bir kimlik kazandırmayı hedefliyoruz”

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE SEKTÖREL BEKLENTİLER PANELLERDE ELE ALINACAK
Fuar kapsamında sektörün gündemine oturan konular çerçevesinde iki gün sürecek paneller düzenlenecek.17 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilecek “Kentsel Dönüşümde Yeni Arayışlar Paneli”nin yanı sıra “Emlak Sektörünün 2014 Beklentileri Paneli” sektörün deneyimli ve saygın isimlerine söz verecek. Şehir Plancısı Faruk Göksu’nun oturum başkanlığını üstleneceği “Kentsel Dönüşümde Yeni Arayışlar” paneline Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, NEF Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur ve Kentsel Strateji ortaklarından Sıla Akalp konuşmacı olarak katılacak. REIDIN sponsorluğunda düzenlenecek ve bankaların yatırım fırsatlarını değerlendirdiği “Emlak Sektörünün 2014 Beklentileri Paneli”nde, emlak sektöründe nihai tüketiciyi ilgilendiren kredi bilgileri de paylaşılacak.