Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Eryap’tan küresel ısınmaya karşı destek çağrısı

Fuarda konuşan Eryap CEO’su Emrullah Eruslu, “Yapı Fuarı, Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olma özelliği taşıyor. Fuar özellikle son yıllarda tüm üreticiler için bir hazırlık, portföy yenileme, yeni ürünleri sezona hazırlamak için bir fırsat da yarattı. Sektör temsilcileri, dev yatırımımız olan Sakarya, Hendek’te 60.000m²’lik alanda 120 milyon TL yatırımla kurduğumuz Eryap taş yünü tesisinde ürettiğimiz Wooler taş yünü, American Siding, Bonuspan, Focus Membran, Bonusmax, Winer, Focus Shingle gibi yalıtım ve inşaat sektörünün lider markalarını fuarda sergiledik.” dedi.

ERYAP STANDINDAN SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN WWF’E DESTEK ÇAĞRISI YAPTI
Enerji tasarrufunu felsefe edinen Eryap, iklim değişikliğine dikkat çekmek için bu sene WWF-Türkiye’yi standında ağırladı. Emrullah Eruslu, fuarı ziyaret edenlere WWF’e destek çağrısında bulunurken; “Dünyanın en önemli doğa koruma kuruluşlarından biri olan WWF’in Türkiye temsilcisi olan WWF-Türkiye’ye standımızda bir bölüm açtık, vakfın çalışmalarına dikkat çekmek  ve fuar dönemi boyunca diğer katılımcılara örnek olmak üzere WWF-Türkiye’nin yürüttüğü “Evlat Edinme Kampanyası”na katıldık. İklim değişikliğinin etkileriyle birlikte kuzey kutbundaki buzulların endişe verici bir hızla erimesiyle doğanın en görkemli ve şirin hayvanlarından kutup ayısının nesli hızla tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Eryap A.Ş olarak kutup ayısı evlat edinerek, WWF-Türkiye’nin kampanyasına destek veriyoruz. Fuarı ziyaret eden ve katılımcı firmaların kampanyaya destek olmasını umut ediyoruz.” dedi.

Enerjisinin yüzde 75’ini ithal eden Türkiye’de yüzde 85 oranına denk gelen 15 milyon binanın yalıtımsız olduğu gerçeği ile hareket eden Eryap, bu yıl fuarda “Yalıtım ile ülke ekonomisinde 10 milyar dolarlık tasarruf” sağlanacağı mesajı verdi.