Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Horizon Point Bodrum Evleri: Dört mevsim bodrum deneyimi

Horizon Point Bodrum Evleri, Bodrum Kalesi, marina ve deniz manzarası ile yaşamı bir keyfe dönüştürüyor. Sakinlerine dört mevsim Bodrum deneyimi vaat eden proje Point İnşaat tarafından Bodrum merkezde gerçekleştiriliyor.

Klasik Bodrum evi mimarisinden farklı bir bakış açısıyla ve yalın bir dokunuşla hazırlanan proje, Bodrum Kalesi manzarası ile de farkını ortaya koyuyor. “Horizon Point Bodrum Evleri” mimarisi, manzarası ve çevreye duyarlılığı ile dikkat çekiyor.

GAD Mimarlık’tan Gökhan Avcıoğlu ile mimar Dara Kırmızıtoprak tarafından projelendirilen “Horizon Point Bodrum Evleri” 2 dubleks, 10 daire ve 1 adet tripleks villadan oluşan butik bir site projesi…

5 yıldızlı bir otelin SPA merkezini aratmayan masaj odası, sauna, buhar odası, şok duşları, soyunma kabinleri ve tuvaletleriyle muhteşem bir spa keyfi vaat eden proje, aldığı ödüllerle de adından söz ettiriyor.

Projedeki her daire güneşin doğduğu ve battığı açılar dikkate alınarak yerleştirildi. Akdeniz bitki örtüsüne yakışan renk olarak bilinen toprak rengi evler özel volkanik taşlarla kaplandı. Projenin geniş terasları ev sahiplerinin Bodrum’un muhteşem deniz, marina ve kale manzarasının keyfine varılabilmeleri için kolonsuz bina iskeleti teknolojisi ile yapıldı.