Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Maslak No/1: Ekonomik ofisler

Sarıyer-Beşiktaş, Zincirlikuyu, Kemerburgaz ve Boğaziçi Köprüsü bölgelerine trafiksiz direkt çıkış imkanı sağlayan 26 katlı projede, her biri 1.042 m² olan ofisler ve giriş katında ise bir adet 500 m² lik ofis katı bulunuyor. Metro, TEM bağlantısı veya Kağıthane üzerinden de ulaşım sağlanabilen plazayı uluslararası firmalar tercih ediyor.

Hem plaza çalışanlarını hem de kiralama yapan firma sahiplerini memnun ve mutlu etmeye odaklanmış bir ofis plaza projesi olan Maslak No/1, VIP ofisleri, yeşil bina sistemi ve güvenlikli özellikleriyle öne çıkıyor.

Maslak No/1 Ofis Plaza, toplam 26 kattan oluşuyor. Çalışma alanlarının yanında 3 WC, 1 mutfak ve 1 mekanik-elektrik odasının mevcut olduğu 20 adet ofis katının haricindeki 5 kat 250 araçlık otopark, diğer 1 kat ise toplantı salonlarının, kafenin ve sağlık merkezinin bulunduğu ‘yaşam katı’ alanı olarak planlandı. Kartlı geçiş sistemi bulunan ve 7/24 korunan Maslak No/1 Plaza, otopark dahil olmak üzere 34.225 m² lik alana sahip.

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED Gold sertifikası bulunan projede, ofis pencerelerinin açılır olmasıyla birlikte iklimlendirme sistemi de mevcut. Kat bahçeleri, yeşil teraslar, geniş bahçe ve havuz alanlarına sahip olan projenin, enerji verimliliği için kullanılan sistemler sayesinde, benzer plazalara göre % 40 enerji tasarrufu sağlayacağı belirtiliyor.