Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yatırımcıların şehir merkezindeki yeni gözdesi Micro-Loft daireler

İstanbul’da 2006 yılından bu yana özellikle Beyoğlu ve Boğaziçi bölgelerinde faaaliyet gösteren Urbanist Yatırım, Gusto Apartmanı (Cihangir), Kemal Bey Apartmanı (Gümüşsuyu), Sezai Bey Evi (Emirgan) gibi projelere imza attı. Dönem dönem tarihi dokuları yenileyen Urbanist Yatırım’ın yeni gözdesi özellikle Japonya, Hong Kong ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı şehirlerinde olduğu gibi şehir içi metrekare birim satış ve kiralama fiyatının yüksek olduğu, özellikle genç toplumun şehir merkezinde yaşama talebinin çok fazla olduğu ve son dönemde yatırımcıların da dikkatini çeken şehir merkezlerindeki micro-Loftlar.
İstanbul’un en merkezi noktalarından Gumuşsuyu’nda inşa edilen micro-Loft Yarasa ve micro-Loft Bulut projeleri, özellikle yabancıların, şehir yaşamının içinde olmak isteyenlerin ve yüksek kira getirisi nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Uluslararası mimar Can Cinici tarafından tasarlanan micro-Loftlarda en çok dikkat çeken nokta tasarlanan fonksiyonel mobilyalar ve kullanışlı yaşam alanları. 50 m² alan fonksiyonel mobilyalarla mutfak, salon, çalışma odası ve yatak odasına dönüşebiliyor.

micro-Loft Yarasa 1 adet çatı dublexi, 2 studyo daire ve 1 giriş dubleksi olamak üzere toplam 4 daireden oluşuyor. micro-Loft Bulut projesinde ise 1 adet boğaz manzaralı teraslı dublex ,1 adet boğaz manzaralı stüdyo, 3 adet studyo, 1 adet bahçeli stüdyo olmak üzere 6 daireden oluşuyor. Yaşam alanları 50 m2 ile 100m2 arasında değişen daire fiyatları  425.000TL ile 1.050.000TL arasında değişiyor. Nisan 2013 de başlayan projeler Temmuz 2014’de teslim edilecek.

Urbanist Yatırım ortakları Ali Soyer ve Emin Ali Sipahi yeni projeleri micro loftlar için “ İstanbul çok kozmopolit, insanların hızlı bir yaşam sürdüğü, şehir merkezini tercih ettikleri bir dünya. Artık yurt dışındaki gibi İstanbul’da da trend şehir merkezinde  küçük, kullanışlı yaşam alanlarına dönüyor. Biz micro-Loft Yarasa ve micro-Loft Bulut projelerimizle hem yatırımcıya hem de şehir içerisinde küçük bütçelerle yaşamak isteyen insanlara yöneliyoruz.” diyor.

Ali Soyer micro-Loftların yatırımcılar için büyük fırsat olduğunun altını çiziyor. “Artık insanlar banka faizi yerine mülk sahibi olmak istiyor, yüksek kira getirisi elde edebilecekleri gayrimenkullere yöneliyor.  Bu tarz projelere yatırım yaparak aldıkları kirayı mevduat faizine denk tutabiliyorlar” diyor.