Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Gürültü kontrol camlarıyla yaşam kalitesi artıyor

Düzcam alanında faaliyet gösteren Trakya Cam Sanayii A.Ş, gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu ürünü TRC Acoustic Lameks’i Kanyon AVM önünde düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Etkinlik kapsamında katılımcılar, Geveze ismiyle tanınan ünlü radyocu Jozi Zalma eşliğinde gürültü kontrol camlarını test etme fırsatı buldu.

Gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu cam olan TRC Acoustic Lameks, ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltıyor ve aynı zamanda güvenlik özelliğine de sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ses yalıtım değerini Isıcam’lı ünitelerde kullanıldığında 43 dB’ye kadar çıkan ürün, etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınmasını öneriyor. TRC Acoustic Lameks; trafik gürültüsü, inşaat gürültüsü, tren ve uçak gürültüsünün yaşadığınız mekana girişini engelliyor, günün her anında huzurlu ve konforlu bir yaşam sağlıyor.