Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kastamonu Entegre E1 standardı ile sağlıktan ödün vermiyor

Hayat Holding çatısı altında 45 yıldır Ağaç ve Orman Ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Kastamonu Entegre’nin kalite politikası ve anlayışı ile üretim yaptığı her ürününde üst düzey kalite standardı sunulmaya devam ediyor. Kastamonu Entegre; MDF, yonga levha, OSB ve kontrplak ürünlerinde sağlığa zarar verecek madde olmadığını ve uluslararası standartlara uygun olduğunu ifade eden E1 belgesini aldı. Kastamonu Entegre’nin sahip olduğu bu belge ürünlerinin hiçbir şekilde kanserojen madde içermediğini kanıtlıyor.  Ahşap esaslı ürünlerin üretiminde kullanılan tutkal esaslı kimyasallar ortama yaydığı Formaldehit, yayılım oranlarına göre E1, E2 ve E3 isimli kategorilere ayrılıyor. Bu çerçevede en düşük Formaldehit salınımına sahip ürünler E1 sınıfında yer alıyor.

Üretilen tüm ahşap ürünlerde, uluslararası standartlar (EN, DIN, BS, JST) tarafından belirlenen sınır değerler bulunuyor. Kastamonu Entegre’nin tüm ürünlerinde ise EN (Avrupa) Standartlarının belirlediği limit değerlerde üretim yapılıyor. Ahşap esaslı levhalarda uluslararası standartlara göre belirlenen limit değerleri her ürüne göre farklılık gösteriyor.
E1 KALİTE BELGESİ İLE HEM TÜKETİCİLER HEM DE ÜRETİCİLER FAYDA SAĞLIYOR
Kastamonu Entegre ürünlerinin sahip olduğu E1 kalite belgesi tüketicilere uzun süreli kalite memnuniyeti sağlamasının yanı sıra çalışanların da yeterli temiz hava şartlarında sağlıklı ortamlarda üretim yapmasına olanak sunuyor. Bunun yanı sıra, Formaldehit salınımının fazla olduğu sunta, MDF ve parke gibi ürünlerin E1 sınıfına uygun olması yangın esnasında zararlı kimyasal kokuların ve zehirli gazların çevreye yayılmasını da engelliyor.