Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Maxx Royal Kemer Resort Otel’in çatılarında Ondugreen tercih edildi

Batı ülkelerinde sıkça görülen yeşil çatı sistemi, Onduline Avrasya tarafından 2003 yılında ilk kez Türkiye çatı pazarıyla tanıştırıldı. Bilindiği üzere yeşil çatılı binalar konsepti, çevre dostu olmaları ve enerji verimli teknolojileri bünyesinde barındırabilmeleri gibi birçok sebepten ötürü “sürdürülebilir bina” olarak tanımlanıyor. Şimdiye kadar birçok büyük ölçekli ve prestijli projede yer almış olan Onduline Avrasya’nın Ondugreen yeşil çatı sistemi, bu kez Antalya’da açılacak olan doğaya önem veren, modern ve benzer otellerden kendisini ayıran farklı bir proje ile Maxx Royal Kemer Resort SPA Otel’de uygulanıyor. 

Müthiş bir koyda, doğayla iç içe yer alan bu projede, var olan yeşil alanlara zarar verilmediği gibi; otelin yeşil alanlarını ve yeşil görünümünü de artırmak için, “Sistem Ondugreen” yeşil çatı sistemi tercih edildi.
 
Yeşil çatı sistemi, ekolojik bir alan oluşturmasıyla, kuşlara, böceklere ve öncelikle bitkilere sağlıklı ve doğal bir yuva oluşturmasının yanında yağmur sularının bir bölümünü kullanması ve kalan kısmı belli oranda arıtması da yeşil çatı sisteminin diğer bir faydası. Kiriş beldesinde yer alan Maxx Royal Kemer Resort Spa Otel, eski adıyla Kiriş World Tatil Köyü olan oteli yaklaşık bir sene işleten Voyage Hotel işletmeleri, 2013 yılı 2. çeyreği itibariyle oteli tamamen yıkarak, Maxx Royal Kemer Resort Spa Otel adı altında inşaa etmeye karar verdi. Çevreci konseptle inşaa edilen Maxx Royal Kemer Resort Spa Otel, 20 Haziran 2014 tarihinde kapılarını müşterilerine açacak.