Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Schındler Türkiye yeni eğitim merkezini açtı

Resmi açılışı Schindler Güney Avrupa CEO’su Didier Gaudoux tarafından yapılan yeni merkez, 1200 metre kare açık alan ile 700 metrekare kapalı alandan oluşuyor ve yılda yaklaşık 1000-1200 kişiye eğitim sağlanması hedefleniyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK
Bu alanda Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Schindler Eğitim Merkezi’nde teorik eğitimlerin yanı sıra güvelik için önemli olan montaj ve bakım eğitimleri de teorik ve pratik olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca, asansör sektörüyle ilgili teorik açılardan yeni ürün geliştirme teknolojilerine kadar katılımcıların eğitim alma imkanı olacak.

Marmaray ve Kadıköy – Kartal metrosu gibi projelere imzasını atan Schindler’in bu yatırımını hakkında Güney Avrupa CEO’su Didier Gaudoux, Türkiye pazarındaki başarının sürdürülebilirliği açısından insana yönelik eğitimin gelişim açısından çok önemli olduğunu ve eğitim konusuna öncelik verdiklerini belirtti.