Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Selimoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu: “Fikirtepe Türkiye’ye örnek olacak, yaşam başladığında metrekare fiyatı 18 bin tl’yi bulacak” 

[kutusag=4087]Fikirtepe’de ruhsat alma sürecinin önümüzdeki 2 ay içinde tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, öte yandan İstanbul’dan sonra yer aldıkları en önemli bölge olan Çeşme’deki yatırımlarına yeni bir proje ile devam edeceklerini açıkladı. Selimoğlu Grup, Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm sürecini değerlendirmek üzere CVK Park Bosphprus’ta bir basın toplantısı düzenledi.
“FİKİRTEPE METREKARE FİYATLARI 18 BİN TL’LERİ  BULACAK”
Fikirtepe’nin Türkiye’de kentsel dönüşümün pilot projesi olarak diğerlerine örnek teşkil edeceğini ifade eden Selimoğlu, bugün metrekaresi 5.500- 6000 TL olan bölgenin dönüşümü tamamlandığında 17- 18 bin TL’lere talaffuz edileceğini vurguladı. Rutsat sürecinin uzamasını brokratik engelere dayandıran Hızr Selimoğlu, “Ruhsat sürecinin bu denli zor yürüyeceğini bilseydim bile yine de bu projeye girerdim. Bölge lokasyon olarak Anadolu yakasının kalbinde yer alıyor. Bu bölge modern bir yapıya dönüşüyor. Tüm altyapı ve yolları dahil baştan sona köklü bir değişim yaşanarak modern bir yapıya bürünüyor.”dedi.
“FİKİRTEPE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”
Firkitepe’nin bu baştan sonra ortaya koyduğu dönüşümle diğer kentsel dönüşüm projelerine örnek teşkil edeceğini vurgulayan Selimoğlu, “Gaziosmanpaşa, Okmeydanı ve diğer kentsel dönüşümü hedef alan bölgeler ruhsat sürecindeki zorlukları yaşamayacak. Kentsel dönüşüm süreci içeriside bizim hükümete güvenimiz tam.” diye konuştu

“GİRMEYENLER ÇOK ÜZÜLECEKLER”
Fikirtepe’nin tamamen boşaltıldığını ve hafriyat için hükümetten onay beklediklerini kaydeden Selimoğlu, “9 ay öncesinde biz tüm sözleşmeleri tamamladık. Bölgedeki sözleşmeleri tamamen bitiren nadir firmalardanız. Bu süre içinde ayda 1 milyon TL’lik kira ödedik. Birçok firmalar bu kira bedeli nedeniyle bölgeyi terketme kararı aldık. Ancak ben Firkiryepe’de yer aldığım için hiç pişman olmadım. Tekrar bu sorunları yaşayacağımı bilsem yine girerdim. Girmeyenler inşaatlar bitince çok üzülecekler”