Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Uğur Dumankaya sosyal sorumlu bir lider olarak gençler ile birikimlerini paylaşıyor

Dumankaya İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, bir ay gibi kısa bir sürede 10 ayrı ilde katıldığı organizasyonlarda Dumankaya İnşaat’ın vizyonunu ve yenilikçi ruhunu yeni kuşak iş adamları ve gençler ile paylaşıyor. Aralarında Karabük, Tokat, İzmir, Diyarbakır, Eskişehir, Antakya ve Kıbrıs’ın da bulunduğu pek çok yerde üniversite öğrencileri ve iş adamları ile buluşan, vizyoner bir iş adamı olmanın püf noktalarını, bilgi ve deneyimlerini aktaran Dumankaya; sosyal sorumlu bir lider olarak gençlerin başarıya ulaşmasında ve topluma yüksek katma değer yaratmak adına katıldığı toplantıları bir fırsat olarak görüyor.
Katıldığı toplantılar ile ilgili Uğur Dumankaya şunları söyledi: “Her sabah farklı bir güne uyanıyoruz. Bugünkü dünyada yaşadığımız değişimler çok hızlı ve keskin oluyor. Bizim açımızdan, bu değişimlere ayak uydurabilmek artık yetmez, aynı zamanda bu değişimleri ve trendleri yönetebilmeliyiz de. Genç kuşağın yenilikçi ve sağlam temellere dayanan bir vizyona ihtiyacı var. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak ben de dünyaya ve yüzyılımıza dair tecrübelerimi ve yapmak istediklerimi anlatmak için yola çıktım. Bugün geriye dönüp baktığımda ilk günden bu yana binlerce kilometre yol kat ettiğimi görüyorum. Sadece geçtiğimiz ay 10 farklı ilde on beş farklı organizasyona katılmışım. Evliya Çelebi gibi bu toprakları karış karış gezip dünyaya, ülkemize ve değişimi okumaya yönelik tecrübelerimi ve geleceğe dair planlarımı anlatmak bana ayrı bir keyif veriyor.”

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin de bulunduğu pek çok üniversitede konuşan Uğur Dumankaya, sektörde ve ülkedeki klasik düşünceleri, tabuları yıkarak genç, dinamik, heyecanlı  yeni fikir ve anlayışların savunulması gerektiğinin altını çiziyor. Farklı duruşu ve geleceğe yönelik aksiyonları ile Dumankaya İnşaat’ın sektörde farklı bir yerinin olduğunu ve bunu nasıl başardıklarını öğrenciler ile paylaşan Uğur Dumankaya, “Mevlana; ‘dün dünle gitti cancağızım, artık yeni şeyler söylemek lazım’, diyor. Bu cümle çağımızın ruhunu yansıtıyor aslında. Dumankaya, her seferinde yeni bir şeyler söylemek için çabalıyor ve başarıyor da. Bizi farklı yapan da bu yenilikçi ruh. Teknolojinin gelişimi ile birlikte dünyada sanayi toplumu kavramından bilgi toplumuna geçişin başladığı günümüzde bilgisayar ve iletişim teknolojilerini baz alan yeni uygulamalar yükselen trend olarak karşımıza çıkmakta.

Biz de Dumankaya İnşaat olarak bu değişim ve gelişimi yakından takip ediyoruz. Bilişim teknolojisi temelli çözümler ile kentli vatandaşların yaşam kalitesini ve ekonomik verimliliğini artıracak projeleri hayata geçiriyoruz. Katıldığım sohbet toplantıların da genç kuşağa her zaman bu yenilikçi zırhı giyerek meydana çıkmalarını ve hayatla bu zırh ile mücadele etmelerini söylüyorum. Yenilikçilik ve gelecek tasavvuru bizi güçlü ve farklı yapan iki önemli mekanizma.”