Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Akasya Acıbadem Projesinin eğrisel formlarında Dupont™ Corian® tercih edildi

Tasarımı Evrenol Achitects’e, uygulama çözümleri ile uygulaması ise Yapıartı Mimarlık’a ait olan ve SAF Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen AKASYA Acıbadem projesinde; Akasya Kent etabı yatay ve kule blokları giriş lobilerinin duvar kaplamalarında ve resepsiyon bankolarında DuPont™ Corian® ileri teknoloji malzemesi  eğrisel formlardaki üstün uygulanabilirliği nedeniyle tercih edildi. Duvar kaplamalarında eğrisel formlu ahşap kaplamaların yanında DuPont™ Corian® ile, zorlu eğrisel formları oluşturmak için her bir katmana ayrı ayrı kalıplar yapılarak şekil verildi, eğrisel formlar oluşturmanın yanında DuPont™ Corian® nın sağladığı esnek tasarım imkanları sayesinde yüzeylere doku verilerek 3. boyutta da hareketlilik sağlandı, sonuç olarak bu ihtişamlı, görsel şölen ortaya çıktı.
 
Toplamda 500 m², Bisque renginde DuPont™ Corian® malzemesi kullanılarak hayata geçen projeyi Yapıartı ekibi 2 ay gibi bir sürede gerçekleştirdi.

DuPont tarafından icat edilip üretilmiş olan  DuPont™ Corian® yüksek teknoloji yüzeyi; yaşam yerleri, ticari ve özel uygulamalar başta olmak üzere mobilyalar ve aydınlatmalar gibi bir çok farklı uygulamada kullanılıyor. DuPont™ Corian® doğal mineraller ile saf akrilik polimerinin bileşiminden elde edilen bir madde. Özel üretim süreci sayesinde ısıyla şekillendirilebildiği için  her türlü tasarımı Corian® ile uygulamak mümkün hale geliyor. Corian® çok yönlülüğü ve güzelliğiyle öne çıktığı gibi ayrıca gözeneksiz yapısıyla kimyasal bir çok lekeye karşı koyabilen, kolay temizlenebilir, hijyenik, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özelliklere sahip.

DuPont™ Corian® zengin renk paletiyle de kullanıcılarına sadece estetik değil aynı zamanda performans, uygulama, teknoloji ve özellikle çevreye duyarlı bir sürdürülebilirlik sunuyor.