Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cardiff Stadyumu Rockwool yalıtımı ile güvende

Bir yenileme projesi olarak tasarlanan, yerel olarak üretilen ve bölgede yaşayanların faydalanması için inşa edilen Cardiff Şehir Stadyumu, Cardiff Şehri Futbol Kulübü ve Cardiff Blues Rugby takımlarının maçlarını oynayacağı şehir stadyumu başta olmak üzere bir dizi amaca hizmet etmek için yapıldı. Takımlar, taraftarlar, bölgede yaşayanlar, Cardiff şehrinin kendisi ve esasen tüm Galler için bir dizi faydayı sağlayacak biçimde tasarlandı.

Stadyumun dış cephesi yanmaz kompozit panellerden oluşuyor, her bir panelin altında yanmaz bir Rockwool yalıtım levhasına yer verildi. Böylece cephe kaplama malzemesi ve Rockwool yalıtım levhaları ile birlikte  projenin pasif yangın güvenliği sağlanmış oldu.

Kullanılan ürünlerin performansları ve çevresel etkilerinin ciddi bir şekilde irdelendiği Cardiff projesi ile ilgili olarak Proje Yöneticisi Darren Stewart  “Bu hassasiyetle üretilmiş, boyutsal olarak stabil kalan Rockwool taş yünü levhalar, yangına karşı mükemmel dayanım göstermesi, zehirli duman oluşmaması, gerekli ses ve ısı performansı sağlanması yönünden üstün özelliklere sahip mimari yönden düz paneller üretmemize imkan verdi. Bu ürün performansı özelliklerinin hepsi de yukarıda sıralanan muhteşem çevresel özelliklerle destekleniyor. Hayatı boyunca Cardiff City taraftarı olmuş bir insan olarak, bölgede yaşayan insanlara fayda sağlayacak ve şehrin sportif yeteneğine vitrin oluşturacak bir projede yer aldığımız için çok mutluyum” açıklamasını yaptı.

ROCKWOOL YALITIMLI KOMPOZİT PANELLER
Rockwool yalıtımı içeren bir kompozit panel bir çok bina tipi için cezbedici bir tasarım çözümü getiriyor. Estetik değer, hızlı inşaat süreci, maliyet tasarrufu ve düşük çevresel etki, tasarımcılara kompozit panellerin sağladığı faydalardan yalnızca bir kaçı. Buna bir de boyutsal kararlılık, yangın güvenliği, ısı ve ses performansı da eklenince, Rockwool yalıtımlı kompozit panellerin neden ilk tercih olduğu anlaşılıyor.