Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Otel konforunda ev: Crown Palace

[kutusag=4102]2002 yılından bu yana gayrimenkul sektöründe faaliyetlerini sürdüren Babacan Yapı, İstanbul’a kazandırdığı yerli ve yabancı yatırımcıya yönelik projelerle kazançlı yatırım fırsatları sunuyor. Türkiye’de bir ilke imza atan Babacan Yapı, son olarak Crown Palace projesini geliştirdi. Konsepti ile fark yaratan proje, daha lansmana çıkmadan İngiltere, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar ve Türk yatırımcıların yoğun ilgisini çekti ve yüzde 40’ının satışı şimdiden gerçekleştirildi.

“Crown” serisi altında gerçekleştirdiği projeleriyle yerli ve yabancı yatırımcıların beklentilerini karşılayan Babacan Yapı tarafından Beylikdüzü’nde yükselen Crown Palace, otel ve saray atmosferini bir arada sunan bir proje olarak yatırımcının gözünde fark yaratıyor. “Otelde yeriniz değil, eviniz olsun” mottosuyla hayata geçirilen Crown Palace, İstanbul’da yatırım odaklı projeleri markajına alan yabancı yatırımcılar için de alışılmışın dışında bir proje olarak dikkat çekiyor. Projede profesyonel konut kiralama desteği ile dairelerin apart otel kiralamasına uygun standartlarda, belirlenen dönemlerde kiralaması yapılabiliyor ya da ikinci el satışı gerçekleştirilebiliyor.

“YERLİ VE YABANCI YATIRIMCININ BEKLENTİLERİNE CEVAP VERECEK”
Yatırımcıların beklentilerinin giderek farklılık gösterdiğine dikkat çeken Babacan Yapı Başkan Yardımcısı Mehmet Babacan, Crown Palace projesini hem yerli hem de yabancı yatırımcıların beklentilerine cevap verecek şekilde planladıklarını, bu sayede proje lansmana çıkmadan yüzde 40’ını satma başarısını yakaladıklarını söyledi.
Sektörde yabancı yatırımcıya yönelik projelerin sayısının giderek arttığına da işaret eden Mehmet Babacan, “Babacan Yapı olarak yerli yatırımcılarımızın beklentilerini karşılayan projelerin yanı sıra yabancı yatırımcıların beklentilerine cevap veren projelerle sektörde fark yaratmayı sürdürüyoruz. Bugün Crown Palace’ın henüz lansmanı gerçekleşmeden, yüzde 40’ının satışını gerçekleştirmemiz bunun en güzel kanıtıdır. Firma olarak şimdiye kadar ürettiğimiz projelerde başlangıç ile bitişi arasında yani 24 ay gibi bir süre içerisinde tüm projelerimiz alıcısına %90 ila %110 arasında kazanç sağladı. Crown Palace ise sadece yatırımcıya özel bir proje olduğu için alıcısına çok daha fazla kar sağlayacak” dedi.

Mehmet Babacan, yatırımcıların artan beklentilerine cevap veren projelerle sektörde fark yaratmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

FİYATLAR 239 BİNDEN BAŞLIYOR
İstanbul’un yeni metropolü Beylikdüzü’nde yükselen, geniş teraslı 1+1, 2+1, 3+1 ve suitlerden oluşan Crown Palace’ta tek blokta 184 daire bulunuyor. Projede fiyatlar ise 239.000 TL’den başlıyor. Özellikle Orta Doğulu yatırımcılar için ultra lüks standartlarında birinci sınıf kalitede yapılan Crown Palace’ta deniz manzaralı suitlerdeki ankastreler hediye olarak sunuluyor. Teslime yakın dönemde satın alımlara özel iç dekorasyon ve kiralama hizmeti veriliyor. 58 milyon TL’lik yatırım ile yerli yatırımcıların yanı sıra Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar ve İngiliz yatırımcılara yönelik projelendirilen Crown Palace’ın kalan yüzde 60’lık kısmının satışının 2014 yılının sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.