Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Selçuk Belediyesi hal binaları güneş enerjisi sistemi için Form Solar’ı tercih etti

Selçuk Belediyesi’nin bölgedeki tarım sektörünü geliştirmek amacıyla uygulamaya soktuğu projeler arasında yer alan “Tarımsal Sanayi Alanı Projesi” kapsamında 23 bin metre kare alan üzerine kurulan hal binaları ve sosyal tesisleri, dört bin metre kare kapalı alana sahip iki blok halinde her biri 160 metrekare büyüklüğünde 25 adet iş yerinden oluşuyor.

“Tarımsal Sanayi Alanı Projesi” kapsamında inşa edilen Selçuk Belediyesi Hal binalarının enerji ihtiyacının bir kısmı güneşten elektrik üreten Yingli Solar marka güneş panelleri ile sağlanıyor.
Toplam kurulu gücü 150 kW olan proje Haziran ayı içerisinde tamamlandı.

Proje’de toplam gücü  150 kW olan 12 adet 12,500 w’lık Power One marka inverter ve çatı üzerine monte edilen panel gücü 250 wp olan 600 adet Yingli Solar marka güneş paneli kullanıldı.

Projeyle ilgili bir değerlendirme yapan Form Temiz Enerji Genel Müdürü Enis Behar,  “Selçuk Belediyesi’nin uygulamaya aldığı tarımsal sanayi projesi nedeniyle kendilerini kutluyorum. Projeyle bölgeye yatırım yapılmasının alt yapısı oluşturularak istihdam yaratılacak ve bu şekilde ilçe tarımının daha da gelişeceğini düşünüyorum. Form Solar olarak ülkemizin enerji ihtiyacının milli kaynaklardan karşılanabilmesi gibi önemli bir amacımız bulunuyor. Selçuk Belediyesi Hal binalarının enerji ihtiyacının güneşten sağlanması bölgeye örnek olması açısından çok önemli. Ülkemiz açısından da enerjide dışa bağımlılığımızı mümkün olduğunca azaltmaya yönelik güzel bir adım. Ülkemiz güneş enerjisi bakımından çok avantajlı bir ülke. Kendi enerji kaynağımızı daha fazla kullanmalıyız.“ dedi.